Autor Zpráva
TomAsQo
Profil
ahoj,
zaujimalo by ma, ci neexistuje nejaky hash, ktory by sa len trosku zmenil pri zmene stranky.

kedze sa tomu, co som napisal, neda rozumiet vysvetlim :)

mam stranku a na nej mam odkazy na ine stranky. chcem napisat skript, ktory skontroluje, ze ktore odkazy su funkcne a ktore nie.
jednym zo sposobov je "ist" na tie odkazy a ked mi http vrati 200 OK, tak vsetko je v "naprostem poradku", inac nie. problem vsak moze nastat, ak ma to hodi na dany server a tam mi vypise, ze "page not found" a ja si nic nevsimnem. napadlo ma, ze mozem robit md5 hash kodu stranky, lenze co ak sa zmeni nejaky html tag, popripade datum, alebo sa prida nejaka JS funkcia? vtedy je md5 hash nanic.
preto mi ostala jedina vec a to za kazdy znak nahradit jedno cislo a potom to cele scitat...ked sa vysledok bude malo lisit, tak je to OK, ak vobec, tak je to super a ak velmi, tak je to *** :-). Chcem vsak vediet, ci nieje na to nejake lepsie riesenie uz vymyslene/popri. hotscript, nech nevynachadzam znovu koleso...

dik
peta
Profil
TomAsQo
google.com firefox checklinks plugin
FF - nastroje - sprace doplnku - ziskat novy - vyhledat check links
pak je treba ff restartovat
otevres stranku a vyberes z nastroju check link
A ono ti to na strance oznaci barevne funkcni, jine, nefunkcni

Muzes prozkoumat, jakym zpusobem to delaji. V PHP by to mozna slo pres cz.php.net/file file(URL)

Jinak nevim, nepotreboval jsem, resil bych to nejspis pres to file nebo pres javascript.
Pokud to vrati stranku se 404, vlastni, lze povazovat link za funkcni. To je naprosto spravne. Ale muzes zjistovat, zda se na strance naleza slovo "toato". Delaji to tak nektere programy, mam pocit, ze i zabbix.
Mam programem na kontrolu ip, ten pouziva netmap?, tusim. Lze pouzit i ping.

$ip = array(
//arma
"200.10",
"200.11"
);
$mapa = '
<p><b>ARMA 193.84.xxx.xxx</b></p>
<ul>
<li>193.84.200.10 - CESNET cisco-ten34.fpf.slu.cz
<ul>
<li>193.84.200.11- voice br</li>
</ul>
</li>
</ul>
';
$command = "nmap -sP $server";
$command2 = "killall -q nmap";
//$command = "man nmap";
exec($command,$output);
exec($command2,$output2);
$t = "";
if (is_array($output))
{
foreach ($output as $key=>$value)
{$t.= "\n".$value;}
}
$tt = $t;
$tt = str_replace("(","",$tt);
$tt = str_replace(")","",$tt);
$alert = "";
foreach($ip as $key=>$value)
{
$a = str_replace(" ".$value." ","",$tt);
$b = ($a!=$tt);
$a = "ch".$key;
$c = isset($_POST[$a]) ? $_POST[$a] : "";
$c = ($c=="on") ? 1 : 0;
$alert.= ($c && !($b)) ? "\\n".$value : "";
$z = "<input type=\"checkbox\"".(($c)?" checked=\"checked\"":"")." name=\"$a\"> ";
// $y = "";
$c = ($b) ? "#008800" : "#ff0000";
$z.= "<font color=\"$c\">$value</font>";
$mapa = str_replace($value." ",$z." ",$mapa);
}

Mam to slozitejsi. Dela to to, ze v mem HTML kodu mi zvyrazni IP cervene nebo zelene, pokud ji najde ve vystupu z NMAPu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0