Autor Zpráva
HrochPepa
Profil
Dobrý den, prosím o radu, jde-li nějak udělat, aby se mi tento kalendář otevřel na webové stránce ihned po jejím načtení. Děkuji za radu. Pepa
Joker
Profil
Pokud je to .exe soubor, tak nijak.
Pavel85
Profil *
Možná se najde nějaký prográmek na převod do FLASH animace
peta
Profil
HrochPepa
server je obvykle linux. Na linuxu .exe je soubor jako jiny, treba typu txt. Tam ma vyznam pripona bin, rpm a pod.
Spousteni linuxovych prikazu je PHP exec(...) viz cz.php.net/exec . Ale musi ti to povolit spravce serveru.
Spousteni exe je mozne ma linuxu v emulatorech windows, dosu (wine,dosbox a pod). Avsak je treba mit tam win partition a to opet musi povolit spravce. Jako obycejny user nemas prava vyuzit nic jineho nez webove sluzby. Zadne instalovani wine ani dosboxu a navic by ti to neudelalo, co bys chtel, asi. emulator ma omezene moznosti.

Si laskave zjisti nejdriv neco o serveru, kde bys chtel takove veci provadet.
Treba na ASP / win serveru by to mohlo jit. Coz je v rozporu s Joker

http://www.rainlendar.net/cms/index.php?option=com_rny_download&Itemid =32

podle teto stranky je to spustitelny program. Jenze to se spusti na serveru, nikoliv uzivateli. Chybna uvaha. Ty potrebujes kalendar, co se ukaze uzivateli.
quinux
Profil
peta
Nevím co tady řešíš. Exe soubor na webu spustit nejde a to ani na win serveru. Nejenže ti to nepovolí žádný prohlížeč, ale tohle neprojde ani antivirem nebo firewallem.
Joker
Profil
peta
server je obvykle linux.
Na tom přece absolutně nezáleží.

Na linuxu .exe je soubor jako jiny, treba typu txt. Tam ma vyznam pripona bin, rpm a pod.
Ani na tomhle přece nezáleží.

Treba na ASP / win serveru by to mohlo jit. Coz je v rozporu s Joker
No ano, protože je to blbost, zatímco já mám pravdu :o)))

Asi takhle:
- Spuštění té aplikace na serveru mu bude tak na dvě věci.
- Pro spuštění nějaké vložené aplikace na webové stránce je vcelku nepodstatné, na jaké platformě jede server.
- O spuštění .exe souboru na stránce rozhoduje prohlížeč
- Pochybuju, že by někdo soudný implementoval do webového prohlížeče možnost automaticky otevírat .exe soubory na webových stránkách.
- V Linuxu není přípona souboru podstatná. Klidně tady v Ubuntu vyrobím spustitelný soubor třeba program.txt
Chamurappi
Profil
Kdysi dávno jsem viděl, jak Explorer při výchozím nastavení zabezpečení spustil po zadání adresy EXE program psaný v .NETu s výrazně omezenými právy. V současných verzích už to asi nefunguje.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0