Autor Zpráva
793486
Profil *
zdravím, řešim teď docela oříšek takže jestli někdo by měl nějaký nápad rád ho uvítám.

představte si formulář pro upload, máte tam input pro výběr souboru z disku, kliknete na otevřít soubor a nějaký soubor vyberete, ale můžete vybrat jenom jeden, jde nějak udělat aby jich šlo vybrat více a cesty k těm souborum uložit do proměnné v javascriptu, kde bych si je už zpracoval aroztřídil jak potřebuji to už mám vymyšlené, ale nemohu za boha přijít a ani to najít ajk udělat to co jsem popsal

na netu takovéhle věci jenom ve flashi nebo v javě ale ani zmínka o možnosti v javascriptu, popř jestli někdo víte jestli je možnost otevřít okno na výběrsouborů pro více souborů

doufám že to je srozumitelný

dík tomáš
Marek.Sk
Profil *
Obávám se, že to nejde. Input z html umí jen jeden soubor (jistě tam můžeš dát čtyři inputy pod sebe, ale to asi tvůj problém neřeší). JavaScript taky nepomůže, nemá práva šťourat se uživateli na disku.

Asi ti nezbude než se poohlédnout po nějakém složitějším a neelegantním řešení (activeX peklo pro MSIE, applety v Javě...)

:-(
793486
Profil *
jak mluvíš o inputech tak to má bejt .... nasázim pod sebe inputy a pomocí javascriptu bych ty soubory rozdělil po inputech jenže mě jde o to nějak vybrat např 30 souborů(fotek) najednou ať se nemusí dávat po jedný :)

bohužel mě taktéž nic nenapadá proto se ptám tady ale obávám se že to asi řešení nemá

díky za pomoc Marku.SK
Taps
Profil
793486
podívej se na http://ajaxorized.com/multiple-upload-solution-using-javascript-flash- and-php/
peta
Profil
793486
Logicky to nejde. Ten input by si musel doplnit sam X dalsich inputu, kdyby mu OpenDialog vratil vice souboru. Cili prestavet www prohlizece.
Ale pres JS tam muzes pridat vice inputu nebo je tam dat uz v html, ale je treba to v kazdem vyklikat.

http://terezkaidrissek.wz.cz/album-edit.php

nema smysl davat tam vice nez 3-5, protoze v pripade, ze se ti script prerusi, tak dalsi obrazky po nem se uz nenahraji.
Cili bys tam dal treba 10 inputu, vsechny vyplnit, odeslal. PHP by to zacalo nahravat, skocil by timeout pri prenaseni na souboru 3. 1-2 se tedy na nahraje a 3-10 muzes klikat znova.
Bubák
Profil
peta
Logicky to nejde.
Zkoušel jsi příklad?
www.martijndekuijper.nl/multiple-upload/
793486
Profil *
jasný díky za ukázky já to mám jakž takž prošlý jenom mě teda čistě zajímalo jestli by to bylo řešitelný přes js .... odpověď je tedy ne jinak už si něco vyberu nejspíš ve flashi ... díky za reakce

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0