Autor Zpráva
honzalunek
Profil
Ahoj
Potreboval bych poradit nejaky sikovny sw ktery umi sledovat zda je ta ktera domena volna. Napriklad mam seznam zajimavych obsazenych domen na kterych neni obsah a tudiz existuje sance ze ji nekdo pusti. Potreboval bych tedy spolehlivy nastroj ktery sleduje tyto domeny + kterym muzu hlidat sve domeny. Muze byt i za nejaky mirny poplatek (do 1000 kc)
Mate nekdo nejaky tip?
Dik
Honza
Aleš Janda
Profil
Pokud máš Linux, stačil by jednoduchý skript:
for domena in $(cat seznamdomen.txt)
do
  host $domena | grep NXDOMAIN | awk '{ print $2 }'
done

Do souboru seznamdomen.txt dáš ty sledované domény, jednu doménu na řádek. Určitě by to šlo napsat i lépe, vypisovat to přes zenity na X server a to celé pouštět cronem.
Jinak nevím.
Dranel
Profil
honzalunek
www.c4.cz - vpravo nahoře na to máš form... ptej se tam :)
Aleš Janda
Profil
Nebo mě ještě napadlo např. pomocí PHP - hledej "php whois", je toho hromada.
honzalunek
Profil
Ten linuxovy tip je hezky.. minimalne si to vyzkousim. Zkusim si vytvorit nejakou hezkou html stranku.
Spis bych uvital nejaky hotovy pekny windows sw .. co do nej natlucu domeny a on je hlida pripadne upozorni ze se blizi expirace.
Dranel: diky ale moc jsem nepochopil kde tam najdu nejak sw co to zaridi ..navic to cele smrdi gigahostingem co mi zpusobil dost neprijemnosti.
Dranel
Profil
honzalunek
diky ale moc jsem nepochopil kde tam najdu nejak sw co to zaridi ..navic to cele smrdi gigahostingem co mi zpusobil dost neprijemnosti.
Já ale neřekl, že tam nějakej ten SW najdeš. Řekl jsem, že to tam maj, nejspíš v PHP, a pro víc informací ať je kontaktuješ - oni o svým webu vědí asi nejvíc. Btw co ti smrdí gigahostingem? Vždyť je to "jenom" C4 :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0