Autor Zpráva
Markéta
Profil *
Chtěla bych na webu umístit znalostní test. Otázku po otázce by se zobrazovalo a)b)c) a uživatel
by zadal jednu z možností. Po každé otázce by script odpověděl, jestli byla odpověď správná
nebo ne a na konci by vyjela statistika úspěšnosti. Chtěla bych taky míchat otázky a vybírat
z databáze cca 200 otázek jen 20 náhodných.
V čem by to šlo udělat? Je mi jasný, že se budu muset prolouskat SW, ale poradíte mi někdo,
v čem by to bylo nejlepší?
Díky moc
Honza Hučín
Profil
Těžké je na tom to, že chceš vyhodnocovat po každé otázce. Pokud by mohl uživatel naklikat odpovědi a vyhodnocovalo by se to najednou, bylo by to jednodušší.

Dá se to udělat klientským skriptováním (Javascript) nebo serverovým skriptováním (např. PHP). Klientské je těžší a navíc není příliš chráněné proti tomu, když bude uživatel chtít podvádět a podívá se do zdrojáku stránky. Ale zase nemusíš mít databázi a vyhodnocování po každé odpovědi bude rychlejší (nemusí se volat serverový skript).

Asi bych to řešil kombinací serverového skriptování (PHP), které vygeneruje stránku s otázkami a na konci zajistí vyhodnocení, a klientského, které oznámí správnost odpovědi u každé otázky. Přičemž bych ale musel nějak ošetřit, aby člověk nenašel ve zdrojáku nápovědu, a to není tak jednoduché.
Webspy
Profil
Doporočuji PHP - vytvořil jsem ti anketu (hodnocení hlodů na agecko.wz.cz) - podobně jak to teďka napíšu:

1. stránka - formulář s otázkou
2. stránka - zapíše odpověď do souboru (třeba 1.txt) a zobrazí 2. otázku
3.stránka - zapíše odpověď do souboru (2.txt) a zobrazí 3. otázku
... a tak dáááál

Není to sice nejlepší způsob, ale jednoduchý...
Markéta
Profil *
Díky moc vám oběma. Jak vidím, udělat kvalitní web není zas taková legrace... :-)
Fred
Profil
Možná zkus tohle http://www.volny.cz/josef.straka/milionar/ , to zas tak složitý není a je to blízko dotazu
kelvin
Profil
Kdysi jsem vyhrabal nejaky javascriptovy test, pak jsem ho predelal a pouzil: http://ds.wz.cz/slivovice/test_vedomosti_o_alkoholu.htm

treba ti to pomuze.
bojars
Profil
..., teda tento kvíz som našiel v linku pri Fredovom príspevku ku priehľadnosti ikon.
(Link na jansfreeware.com - janModel.js.)
HJP
Profil
Téměř přesně stejný problém:-) Našel jsem tady toho milionáře (už mi nějak jde), díky. Ale nemá výsledky, chtěl bych, aby lidi mohli mezi sebou soutěžit - nejvíc se mi líbilo Riskuj. Chtěl bych: Odpověď po každé otázce (je neuvěřitelné, co se člověk během toho dokáže naučit!), motivaci (třeba hlášky po otázce: Jsi nejlepší! To byla pitomost! a pod....) Možnost mít databázi otázek, která se dá budovat, řazenou podle obtížnosti a třeba i podle kategorií (témat). Časové omezení. Tu tabulku výsledků. No dobře, chci moc, ale jen se ptám, protože zatím je pro mě problém najít u nás jakýkoli test... Respektive všechny co jsem našel jsou na jedno brďo... A tady je několik skvělých inspirací.
Leo
Profil
Test v JavaScriptu? To jako ze primo ve verejne pristupnem zdrojaku jsou spravne odpovedi? Leo
Fred
Profil
HJP Ještě je tu jedna podobná diskuse http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=55 5 , kde Pyty doporučoval interaktivní povídky na Hotscripts a bylo to nejlepší. Tamtéž je taky kategorie http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Tests_and_Quizzes/i ndex.html
HJP
Profil
Jo tam jsem byl a zkoušel instalovat jeden test, ale jednak je pro registrované (nesnáším registrace), pak není česky - a je děsný dělat češtinu - pak mi to hází chybu - netuším kde a proč a nakonec je to další z hromady skriptů, které na začátku naťukáte a dozvíte se až výsledek. Mě kvízy fascinují tím, co mohou naučit - kdybych našel jediný, co by se dal tvořit a motivoval by soutěživostí... Jen ten Milionář měl za jeden den víc přečtení, než oznámení data 6. dílu Harryho Pottera:-D I když to asi bylo tím, že to nikomu nešlo, tak reloadoval:-DD... Ale díky moc - v javascriptu to nevadí, nehrajeme ve skutečnosti o milióny:-) I když s tabulkou výsledků už by se asi podvádělo:-) No, stejně to vypadá, že se těžko něco najde...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0