Autor Zpráva
jarry
Profil *
Ahoj,

1)potřeboval bych poradit, jak dostat informace na můj web z formátu XML. Nevím o tom vůbec nic, tak budu rád za každou radu a případně odkazy, kde bych si o tom mohl něco přečíst.

2)kdybych tahal informace z více webů, budou načítány postupně, nebo všechny v jednu chvíly? Nebo-li bude mezi obdrženými informacemi z různých webů časový rozdíl?

3)prohledává např. Google, text obdržený z XML?
Už jsem se na poslední otázku ptal včera, ale nebyli žadné ohlasy, tak to zkouším ještě jednou...

Pro NEXUS - díky za odpověď
loyza
1) No šlo by to pomocí PHP. ¨Jestli si o tom chceš něco přečíst tak přímo v manuálu: http://cz.php.net/manual/cs/ref.simplexml.php
2) Postupně. Určitě tam bude rozdíl.
3) pokud to budeš dělat pomocí php, tak vygeneruješ normální html stránku, nebo txt stránku nebo co budeš chtít, takže ti to google normálně zaindexuje.
nexus
1) ještě na linuxsoftu je o php a xml kratka zminka, myslim ze neco kolem 57. dilu... nedavno jsem tam brouzdal a neco jsem si o tom cetl...
2) a co to udelat tak, ze tahat informace jen kdyz se zmeni? Nejaktualnejsi si ulozit treba do db bo do textaku
3) seo znalosti nemam velke, tak bych mohl rict jen co si myslim, ale radej ne... :)

(btw, na praci s textem je hodne dobry jazky perl (php z nej vychazi, takze je temer uplne stejny, az na jednoduzsi zapis(perl-u)), ale asi nechces psat vlastni xml parser, co? :) )
vertigo4
nexus
asi nechces psat vlastni xml parser
a co tak použít lastrss
vertigo4
jarry
prohledává např. Google, text obdržený z XML?
pokud jej vypíšeš na stránku, tak je stejný, jako kdyby tam byl text napsaný

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0