Autor Zpráva
AMD
Profil
Čím nahradit iFrame v XHTML (protože je to už nevalidní) ?? Konkrétně jde o guestbook na BlueBoard.Cz ...
<iframe style="margin-top: 12px;" src="http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?id=93252" width="800" height="1900" frameborder="0"></iframe>
Nai Dzet Quiv
Profil
Kaskádovými styly - overflow: auto a pevná height. (Vložíš to tam JINAK - dle návosu blueboard.cz)
Aleš Janda
Profil *
Spíš <object> - má to být vložený soubor, ne? ;-)
mylan
Profil
Tiež by ma to celkom zaujímalo, ale podľa mňa to cez object nepôjde. V html sa to nahradiť snáď nedá...
A v xhtml zatiaľ poznám riešenie buď prepnúť na transitional, alebo si štandarty dopísať :)
Wan-To
Profil *
Dá se to nahradit. Jenom do pevného divu s auto overflow nezadáváš adresu stránky, ale přímo její kód.
mylan
Profil
Ale tu sa bavíme o návštevnej knihe od blueboardu.. Tak vložíš kód asi ťažko...
Wan-To
Profil *
Jde to. Musíš použít PHP - URL knihy návštěv nedáš do iframu ale do příkazu include.
mylan
Profil
Ano to mi je jasné, ale ak to vložíš cez inlude, tak nastanú predsa problémy so zobrazovaním obrázkov, problémy so skriptami,... ktoré sú použité v danej knihe.
Alebo sa mýlim? Máš to niekde cez include urobené?
Nai Dzet Quiv
Profil
Aha, já myslel, že se bavíme o "vzhledu" <iframe>.
Samotný obsah se vloží:
- ručním psaním kódu
- funkcí INCLUDE (PHP)
Nai Dzet Quiv
Profil
<div style="height: 400px; overflow: auto;">
<?php @INCLUDE "URL-adresa-souboru"; ?>
</div>
AMD
Profil
Nai Dzet Quiv
Takhle to nejde (přes PHP), ani jít nemůže - jedině MS server by dovolil includovat vzdálenou site...
AMD
Profil
V čem se vůbec liší Strict od Transitionalu kromě toho, že tam je validní iframe ?
AMD
Profil
No.. prý je Transitional volnější ale míň přesnej... to mi zatím nevadí - použiju ho.
Wan-To
Profil *
Tak si zdroják knihy includuj do řetězce a napiš si funkci, která ti nahradí cesty k obrázkům a skriptům a odtraní tagy <html>, <head>, <body>.
DJ Miky
Profil
a co třeba si napsat vlastní DTD? http://radekhulan.cz/item/xhtml-1-1-s-iframe-a-target
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0