Autor Zpráva
panmagor
Profil *
Dobrý den! Dostala se mi do ruky zajímavá PSD šablona webu. Podělím se s Vámi o ní:

http://soflyfx.deviantart.com/art/Vista-Themed-Template-58819952

A zároveň mě napadla myšlenka, jestli je vůbec možné, aby se na stránce použilo průhledné pozadí pro obsah.. Samozřejmě takto, jak je navrženo by to šlo prostě jenom rozřezat, ale pokud by se měnila výška toho obsahu, asi by nastal problém co? A pokud bych to uložil jako průhledný PNG, tak mi to IE nezobrazí, protože průhlednost neumí..
peta
Profil
jakpsatweb - css - filter
google.com css opacity crossbrowser example

Osobne by mi prislo lepsi to rozrezat a chybejici transparenci doplnit fingovanou z puvodniho obrazku.
Cili si orezany obrazek doplnis o nepruhlednou cast a tuto cast se pokusis zpruhlednit tak, aby vypadala priblizne jako ta nad ni.

Cela legrace vsak nastava v okamziku viz sablona, kdyz mam ty okenka pod sebou 2 :) Pak to jde samozrejme take, pozicovanim pozadi, ale uz musis vedet pozici zhora.
V tomto pripade si vemes cely podklad a vyrobis jeho pruhlednou cast. takze mas 2 stejne obrazky. Ten druhy pak pres background nastavis zezhora a zleva. Nezapomen krome obrazku nastavit i barvu pozadi.

A nebo to muzes zpruhlednit pres JS, viz css - filter. Coz je sice jednodussi, ale zpruhlednuje to i text.
panmagor
Profil *
Takže teoreticky je celkem nemožné udělat stejně vypadající web, aby fungoval ve všech prohlížečích stejně :-)
Bubák
Profil
Takže teoreticky...
A co prakticky?
http://pokusy.1-webdesign.cz/ie6pngfix/

Koukni do zdrojáku a důležitý je soubor "iepngfix.htc".
peta
Profil
panmagor
"ve všech prohlížečích"
NE

Pokud to upresnis nebo zobecnis ne nekolik nejpouzivanejsich, tak velke mnozstvi se da resit filtry, dalsi valna vetsina viz Bubak.
panmagor
Profil *
Stačí FireFox a IE7 ;-) Pokud by to chodilo i v Opeře (Což většinou chodí, když to jde fe FF), tak bych se také nezlobil :-)
Bubák
Profil
Tak v čem je problém?
Průsvitný PNG umí Firefox, IE 7, Konqueror, Opera, Safari.
IE 5.5 a IE 6 průsvitný PNG zvládnou pomocí "iepngfix.htc", viz odkaz výše.

Pak jsou "podivné" prohlížeče, namátkou třeba Links 2, ty sice průsvitný PNG zvládají, ale neumí CSS.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0