Autor Zpráva
zoldak21
Profil
Zdravím,
chtěl jsem se zeptat jestli jde nějak "lehce" uživatelům zakázat měnit velikost textu (zobrazit->velikost textu->.....). Dělal jsem stránky na střední a při změně se mi to rozhazuje. Než to opravím tak by jsem to chtěl zakázat-jde to? Mám tam použity různé velikosti písma (madium,small atd) a nechci všechny po jednom přepisovat na pevný rozměr tak jestli nestačí někam připsat nějaké pravidlo které by to zakázalo a mělo v prohlížeči automaticky nastavenu velikost textu střední.
díky zoldak
Railbot
Profil
Nelze. Maximálně pro IE to trošku zkomplikovat použitím velikosti písma v px. Asi netřeba dodávat, že tvůj postup je špatný.
Joker
Profil
zoldak21
Dělal jsem stránky na střední a při změně se mi to rozhazuje.
To se řeší úpravou stránek, ne zakázáním změny velikosti písma.
Miloš
Profil
Politik: „Nedokážeme zabránit zneužívání dávek. Tak je prostě zakážeme, nedostane je nikdo a basta! Přece se nebudeme obtěžovat s vymahatelností práva“.

Zákaz zvětšování písma (krom toho že funguje jen v IE) svědčí pouze o neschopnosti kodéra.
Bubák
Profil
Mám tam použity různé velikosti písma (madium,small atd) a nechci všechny po jednom přepisovat na pevný rozměr tak jestli nestačí někam připsat nějaké pravidlo
Bohužel jedním pravidlem to nepůjde, a navíc, jak už naznačili "předřečníci", ve Firefoxu písmo zvětšit i tak půjde (Opera má lupu na vše, IE7 je možnost zvětšení písma i lupa na vše)
- přidej do CSS: body {font-size:12px;} /* nebo treba 10px */
- přepiš všechny velikosti na velikost v procentech, případně em
Nemusíš přepisovat velikost po jedné, jde to třeba v PSPadu ve všech souborech najednou. Ale pokud máš CSS v jednom souboru postačí ti i Notepad (Poznámkový blok).

Až budeš mít web opravený a nebude se ti rozpadat při změně velikosti písma, tak pozměníš CSS, třeba takto:
html { font-size:100.01%; }
body { font-size:1em; }
Velikosti písma na stránkách už nebudeš muset znova měnit.
zoldak21
Profil
Joker,Miloš:
"Než to opravím" znamená že to budu opravovat ale než to opravím tak jsem to chtěl zakázat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0