Autor Zpráva
panmagor
Profil *
Dobrý den! Mám v db uloženého jednoho uživatele. Budeme mu říkat "pepíček" a pepíček má heslo "heslo." Oboje je uloženo v db. Otázkou je, jak během přihlašovacího procesu ověřit, že "pepíček" zadal "heslo" a nezadal něco jiného.. Prostě jak jednoudše vybrat z db přihlašovací údaje a pak je ověři, jestli jsou správná. Snad jsem to srozumitelně vysvětlil.
TSD
Profil
navedu tě.

SELECT * FROM lidi WHERE jmeno = '".$jmeno"' AND heslo = '".$heslo"'

něco najdeš, pustíš ho tam.
nenajdeš nic, nepustíš.
panmagor
Profil *
Ten příkaz select mi nějak nefunguje. Zkoušel jsem si s tím hrát a nic. Pak jsem zkoušel z databáze dostat jenom výpis uživatele "pepa" a nic..

$prikaz=mysql_query("SELECT user, pass FROM uzivatele WHERE user= '".$uzivatel."' AND pass= '".$heslo."'");
echo "$uzivatel";

A tohle nic nevypíše...
fikus
Profil *
No to bude asi ta chyba :)
Zadej místo proměnných $uzivatel a $heslo natvrdo údaje, které víš, že tam jsou - pepíček a jeho heslo a uvidíš jestli ti to něco vypíše nebo ne. Pokud ano, tak ty proměnné nemáš naplněny (špatně si je předáváš). Vypiš si je před sql dotazem, třeba pomocí echo $uzivatel;
TSD
Profil
Nebo se podívej jak se to má dělat.
panmagor
Profil *
Tak jenom pro upřesnění. V databází mám v tabulce "uzivatele" sloupec "uzivatel" Pokud ho chci zavolat, tak stačí udělat:

$prikaz=mysql_query("SELECT uzivatel, heslo FROM uzivatele WHERE uzivatel='$uzivatel'");

echo "$uzivatel";

Nikde už nemusím definovat, co ten $uzivatel je?
orava
Profil
$uzivatel bude asi
$uzivatel=$_POST["uzivatel"];
alebo
$uzivatel=$_GET["uzivatel"];

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0