Autor Zpráva
josh
Profil *
zdravim,

mam nasledovny
problem :

na hlavnej stranke som vytvoril dva input y na prihlasenie ID a PW

po ich zadani a nasledovnom stlaceni button-u prihlasit stranka pokracuje na php skript, ktory ma overit ci uzivatel napisal k nicku spravne heslo, cize

ziskam obidve informacie cez ?_POST a otvaram databazu kde meno=zadany nick, nacita hodnotu heslo a ak sa zhoduje zo zadanym heslom, pokracuje dalej. ak sa nezhoduje vypise ze dane heslo bolo nespravne.
tato cela krasa funguje, len pokial je zadany nick v databaze, cize najde riadok v ktorom je heslo na porovnanie.

LENZE : co mam urobit aby ma presmerovalo na inu stranku po tom ako uzivatel zada nick ktory nieje zaregistrovany, cize v databaze neexistuje... v tomto pripade mi zostane biela obrazovka a to je asi vsetko.
nightfish
Profil
otvaram databazu kde meno=zadany nick, nacita hodnotu heslo a ak sa zhoduje zo zadanym heslom, pokracuje dalej. ak sa nezhoduje vypise ze dane heslo bolo nespravne.
tato cela krasa funguje, len pokial je zadany nick v databaze, cize najde riadok v ktorom je heslo na porovnanie.

lepší bude, když všechno necháš na databázi - dotaz ve stylu
select count(*) from tabulka where jmeno = '$promenna1' and heslo = '$promenna2'

(samozřejmě proměnné si ošetříš proti sql injection)

co mam urobit aby ma presmerovalo na inu stranku po tom ako uzivatel zada nick ktory nieje zaregistrovany
přesměrování se v PHP provádí pomocí funkce Header
josh
Profil *
prepac ze ta obtazujem, ale mohol by si mi napisat priklad pouzitia toho count( )

priznam sa ze o konkretnom syntaxe nemam paru,
dakujem

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0