Autor Zpráva
Balik123
Profil *
Zdravim, potreboval bych zjistit jak udelat menu dle moji predstavy :)

Mam obrazek a pres nej bych chtel text. Stranku mam rozdelenou na divy a pozicovanou pres externi styly. Vse je vystredeno.

No a chtel bych mit jako pozadi obrazek a pres nej text jako menu.
Zkousel jsem to dat jako pozadi do css ale to oreze podle toho divu takze ee.
Dale jsem zkousel pres absolutni pozici, to jde dobre ale problem je ze text zustava pod obrazkem. Zkousel jsem z-index a nejede to.

Poradi nekdo jak na to?

Dekuji
Nox
Profil
Dej to do pozadí divu, div zvětši aby se tam to pozadí vešlo a uprav odstup písma pomocí paddingu (například)
Balik123
Profil *
No to by teoreticky slo ale pokud by to dejme tomu byl obrazek v hlavicce tak pri zvetseni divu by me to rozhodilo celou stranku. (posunulo dolu)

Neslo by spis nejako udelat aby se ten obrazek dal primo do stranky a pres pozicovani ho dostal kam chci klidne i s tim ze by zasahoval do vedlejsiho divu? (coz je zadouci (ten obrazek je nepravidelny))
Nox
Profil
tak jde background třeba body a přes background position (víc jpw),
jinak s linkem by se pracovalo líp
Bubák
Profil
Zkousel jsem to dat jako pozadi do css ale to oreze podle toho divu takze ee.
Takhle se to dělá, něco jsi udělal chybně, ale bez ukázky (nejlépe odkaz) bych jenom hádal.

Pomocí pozicování by to také šlo, ale ale na rozvržení stránky bych ho nedoporučoval, o z-indexu ani nemluvě.
Balik123
Profil *
Jsem zacatecnik tak se omlouvam za moji natvrdlost :)
Ted jsem narychlo neco splacal, sice to neni presne ono s tou strankou hybu vzdy az je vse hotovo doma.

Ukazkove stranky jsou tady:

Prvni klasicka - prvni dva odkazy nejdou pouzit, cil je jasny aby dejme tomu v tomto pripade ty trasne vedly pod menu
Ukazka1

Druhy ukazka ma dany vetsi z-index menu cili prekryje obrazek a kus neni videt coz je opet spatne
Ukazka2

Tady je css styl


Jinak teda fakt nejde o vzhled a barvy, vse jsem udelal td behem par minut. Jde me o to se naucit a pochopit to pozicovani.
Jinak strasne moc dekuji za cas a ochotu pomahat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0