Autor Zpráva
vzoubek
Profil
Ahoj všichni,
jak se dá tušit potřeboval bych radu zkušenějšího tvůrce :)
rozhodl jsem se web www.komik.cz zpracovat tak, že se přizpůsobí šířce stránky, na stranách menu a uprostřed data, náhledy a jsem dal do čtverců a ty se přizpůsobí snadno, kolik se jich vejde tolik se jich vejde,
problém je výpis samotného příspěvku, do určité šířky stránky bych chtěl, aby vše bylo pod sebou na celou šířku stránky, ale od určité šířky, když je dost prostor dost velký bych rád aby se sloupce udělali dva,
zatím jsem to udělal javascriptem tak, že to mám budoucí sloupce ve dvou DIV a podle šířky okna to má buď šířku přes celé a jsou pod sebou, nebo každý necelou půlku a tím skočí vedle sebe
funguje to jakš takš asi ve všech prohlížečích, ale moc se mi to nelíbí, hledal jsem hledal, zkoušel jsem ledacos, ale nic lepšího mě nenapadlo
snad jsem to dobře popsal, kdyžtak se koukněte na web www.komik.cz výpis kategoríí a náhledy všeho krom SMS a vtipů jsou ve čtvercích to je snad OK, výpis SMS a vtipů a samotný výpis jednotlivých příspěvků je ve sloupcích a o tohle mi jde
pokud tedy budete mít někdo chvilku a věděl byste jak na to budu moc rád :)
předem dík Vilda
yFang
Profil
vzoubek
Tak zkus oběma nastavit min-width, a když bude okno menší, prostě se vedle sebe nevejdou a budou pod sebou.
vzoubek
Profil
dík, ale není to tak jednoduché, jednak IE tohle nezná, ale na to je berlička, to je fakt
tohle bohužel nefunguje, samotné min-width ovlivní, že to nebude hubenější než zadaná šířka, ale pokud to má prostor, klidně se roztáhne a nepude to pod sebe a nepude to pod sebe, zkoušel jsem :)
tady by spíš pomohlo to kombinovat s max-width, ale když zadám i max-width, tak to sice skočí pod sebe, ale nebude to při menším okně přes celou šířku, svět zkaženej
peta
Profil
vzoubek
:)
float nejsou prilis dobre, zvlast v ie funguji podezrele a konaji divne veci.
Co treba se spokojit s nejakou minimalni sirkou stranky?
Jinak bys to musel resit asi javascriptem.

Asi vim, co chces.
mas stranku, mas menu a mas obsah. Ted ten obsah ma min, max sirku a kdyz je sirka vetsi nez X, tak chces, aby se obsah zacal zobrazovat jako 2 sloupce. A kdyz to vyjde, tak i 3.
Hlavni problem bude ucit, jak to ma zalomit, protoze pismo se da zvetsit, znaky nemaji pevnou sirku, ...
V mozille je na to CSS vlastnost, ale nevim, jak se to chova v takove situaci. Mozna zobrazuje 2 sloupce vzdy.
Bubák
Profil
float nejsou prilis dobre, zvlast v ie funguji podezrele a konaji divne veci.
Proto rádi floatujeme a víme, jak na divné věci v IE, nebo ještě lépe, jak divným věcem přechácet, což popisuje v jedné ze zdejší starší diskusi habendorf.

V mozille je na to CSS vlastnost, ale nevim, jak se to chova v takove situaci.
Stačí najít a vyzkoušet
google.com css sloupce mozilla

http://interval.cz/clanky/css3-soucasna-implementace-v-prohlizecich/#i nner-links-vicesloupcove-rozvrzeni
http://interval.cz/clanky/css3-sloupcove-rozvrzeni-a-prezentacni-urove n/
http://www.bytefarmers.com/codepit/css/css3_multicol_demo.html
vzoubek
Profil
peta
dík za reakci, přesně o to mi jde chci obsah mít ve dvou boxech, pokud není místo, tak aby byly přes celou šířku prostředku a pod sebou, pokud je místo tak vedle sebe a taky zabraly celou šířku, v obou vaiantach a bez mezer, aby byly pružný
jestli na to existuje vlastnost v mozille je chválihodné, ale co ostatní prohlížeče :(

Bubák
i tobě dík za odpověď, ale s float asi problém nemám, teda možná, ale jak jsem tak koukal na tu stránku s bugama, tak jeden se mi asi hodit bude, řesil jsem to trochu jinak, tenhle je jednodušší, jde o šířku boxu
CSS3 bude asi fajn, snad nám do budoucna učetří spousty probděných nocí, co s tím ale teď

jinak ty postraní menu mám přes tabulku, vím, že se to moc nenosí, ale je to nejjednodušší, pěkně to vypadá ve všech prohlížečích a umožňuje mi to dát nejdřív prostřední stránku s obsahem, pak teprve obě menu, takhle to maj vyhledávače rádi :)
tohle udělat v divech tak aby to chodilo všude na mě bylo prostě moc, už nevim od koho je tohle řešení, ale je supr

bohužel problém se sloupci uprostřed už bez divů nejde a s těma nejsem moc kamarád

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0