Autor Zpráva
Superbobo75
Profil
Projel jsem toho hodně, ale nikde jsem nic pořádně nenašel. Jde mi o html stránku včetně fotek jako součást zprávy, ne jako přílohu. Chci si udělat něco jako šablonu kterou budu doplňovat podle aktuálnosti a poté vkládat do mailu. Kdejaká firma to umí posílat, ale já jsem se opravdu nikde nic pořádného nedozvěděl. Možná neumím hledat :-)
Anonymní
Profil *
tak se podivejte na ten mail co vam prisel od kdejake firmy (v outlook expressu se tim mysli kliknout pravym tlacitkem na mail a potom vybrat polozku zobrazit zdroj)

pokud napisete i technologii kterou to chcete automaticky udelat, tak vam jiste nekdo posle presnejsi navod.

v pripade PHP by ta rada znela zrejme phpmailer
Superbobo75
Profil
Moje představa je. Vytvořím si html stranku lokálně v počítači včetně obrázku atd, a tu vložím do mailu tak, aby se při přijetí uživatelem obsah mailu choval jako html stránka - žádné dočítání z netu, vše v mailu. Jde to nějak, nebo se ktomu musí použít buď nějaky php skript umístěný někde na serveru (jaky script), nebo použít funkci v MS Outlooku kde je možné přímo ve zprávě vytvořit html zprávu včetně fotek (děs a hrůza, vždy dělat nově, prostě ne).

Bohuzel odkaz fungoval velmi krátce - a stejně jsem měl pocit že to není přesně to co potřebuji.
Superbobo75
Profil
Tak pro ty co ještě tápají, jako jsem tápal já, nejjednodušší verze je připravit si html stránku s tím co chceme aby bylo v newsletteru, jenom je to potřeba řádně odladil, protože mail si to trochu jinak skonvertuje (dělám ho v MS Outlook 2003 s nastavením jako HTML zpráva) a vloží obrázky pokud to nebude podle něho. Moc nepoužívat CSS, pokud jsem dál rámeček obrázku, přibalil ho, ale nevložil do html stránky, atd. A poté si zobrazte v IE tuto vytvořenou stránku zkopírujte Ctrl+A vložte do nového mailu Ctrl+V a je to. Pokud tam budete mít odkazy tak dávejte absolutni, jinak vám to nebude fungovat správné.

A jestli budou někteří namítat že to je špatně atd.,tak do teď mi nikdo pořádně neporadil, takže aspoň něco, a mě to zatím stačí. Problém samozdřejmě bude jak jednoduše vkládat oslovení přímo určitého člověka, bez php atd., ale to jsem zatím nepotřeboval řešit.


Jinak díky všem za snahu mi pomoci.
Leo
Profil
Jen si otestujte co uvidi uzivatele co nemaji Outlook, nebo ti, co to vase dilko uvidi pres webove rozhrani Seznamu ci Centra... Leo
Superbobo75
Profil
Jen si otestujte co uvidi uzivatele co nemaji Outlook, nebo ti, co to vase dilko uvidi pres webove rozhrani Seznamu ci Centra... Leo

mam to otestovane v Bat, v Outlook 2003, a Express 6 - vse ok, webove rozhrani Volny - maji tam rovnou funknci zobrazit jako html, cili ok, seznam - zobrazi se to korektne ale bez obrazku, ktere se tvari jako priloha mailu - zadna funkce zobrazit jako html, ale to je spis otazka weboveho rozhrani nez toho jak jsem to udelal ja, v tomto pripade je mozne presmerovat rucne uzivatele na tuto stranku primo na internetu, v pripade ze se mu spatne zobrazi.
Superbobo75
Profil
Doplnění:

Odzkoušeno na centrum.cz - přímo to zobrazuje jako html stránku a v pořádku, čili si myslim, že vše je tak ja má být, což je v pořádku.
los_adios
Profil
A co tedy doporučujete, Leo?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0