Autor Zpráva
PeMa
Profil
Prosím o radu, jak nastavit v css padding k tabulce. Na stránkách http://www.bohemiabay.ic.cz mám vytvořenou tabulku, která má následující parametry:
table.novinky {
height: 250px;
width: 320px;
padding: 0 0 0 50px;
float: right;
font-size: 80%;
background: url('img/lettera.jpg') no-repeat; }
Šířka a výška jsou podle obrázku, který je nastaven jako pozadí (papírek, připíchnutý špendlíkem) - text by měl začínat pod špendlíkovou hlavičkou a měl by kopírovat okraje papírku. V Mozille se to zobrazuje dobře, ale IE mi rozhazuje formát. Zkoušela jsem to dát do samostatného divu, který by byl obtékán okolním textem, ale prostě se mi to ne a ne podařit. Zkoušela jsem to i s podtržítkem nebo hvězdičkou (či jaké hacky to jsou), ale nic prostě nechce klapnout. Co s tím?
Předem moc díky za rady ;)
peta
Profil
PeMa
1. float je pro IE nebezpecna vec ohledne vzhledu, kdyz to neumis pouzivat (ztraceni textu, pretekani, odstakovani v IE6 a pod)
2. floatovany prvek meni display na block, takze tabulka uz neni tabulka. V IE to mozna neplati. Pokud to neplati, pak tabulce nefunguje padding. Coz by vysvetlovalo problem.
V tom pripade by to slo obklopit DIVem nebo SPANem a tomu nastavit padding.
3. v IE ale plati veci jako cellpadding cellspacing, a jejich alternativy v CSS ala border-spacing, border-collapse, jedno z toho, druhe je FF. Tim se ridi odsazeni bunek a ramecku
4. krome paddingu je mozne pouzivat i margin. Takze by slo mozna nastavit margin a obrazek by byl razem ok.

Jinymi slovy, pokud to nejde s tabulkou, pomoz si dalsim prvkem. Nebo muzes pockat, treba to nekdo vyresil jinak. Prodleva je 2-x dni.

Stranky - graficky je zajimava, obrysy by mohli byt aliasovane (nekostkovane), zelena je takova jedovata, zkus pribarvit jemne do zluta.
Mozna by bylo zajimave, pridat u menu hover takovou tapku :)
Bubák
Profil
padding: 0 0 0 50px;
Vyhoď to z deklarace tabulky a padding dej přímo buňce tabulky.

Výhodnější bys měla místo tabulky použít DIV. Stačil by ti padding a pozadí (přišpendlený papír) usadíš pomocí background-position.
PeMa
Profil
Asi se nechám odbarvit na blond, protože ať dělám co dělám, nejde mi to a asi nejsem schopná pochopit, jak na to. Prohlížím to v IE 7. Zkoušela jsem odebrat tabulku a dát do do divu s float i bez float, zkoušela jsem to nechat v tabulce a nastavit padding k td, zkusila jsem zadat cellspacing přímo do html, ale prostě je to pořád rozhozený. Je to děs, stránky jsem dělala pár dní a na takovýhle kravině jsem se zasekla už někdy před 14 dny a nejsem schopná s tím pohnout. Designově se mi to tam líbí, tu úvodní jednotvárnou stránku to trochu oživí a ozvláštní, ale teda dnes mám sto chutí to odtamtud vymazat a dát novinky do solo odkazu :)))
PeMa
Profil
Ještě ad grafika: obrysy původně nekostkované být měly, ale přiznávám se - gimp mě jaksi vyšplouchnul a nepodařilo se mi to udělat hladké :( Jedovatá zelená - tak nad tím se zamyslím a barvu asi ještě poupravím :) Ad ťapka - v tom jediném mám jasno, tlapičky, pacičky, psí hlavičky ani nic podobnýho roztomilýho tam nechci :)))

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0