Autor Zpráva
Jaromír M.
Profil *
Prosím pomoc se změnou v e-shopu.

Mám definovanou hodnotu proměnné v PHP a potřebuji s hodnotou dále pracovat v javascriptu. Jak dostanu tuto hodnotu do javascriptu?

Konkrétně chci možnost připočítat balné v závislosti na počtu obj. kusů, což jsem v PHP udělal - měnící se hodnotu nese proměnná:

$config['balne']

Pak je dán externí javascript soubor kde mezi dalšími funkcemi (což nepotřebuji) je dáno i tohle:

var fCenaCelkem = fCenaZbozi + fPostovne ;

do toho chci dostat proměnnou zhruba asi takhle ale v js a ne v php:

if( is_numeric($config['balne']) && $config['balne'] > 0 ){
var fCenaCelkem = fCenaZbozi + fPostovne + $config['balne'] ;
}else{
var fCenaCelkem = fCenaZbozi + fPostovne ;
}

Jsem už z toho na mrtvici, js vůbec neumím a nadávám proč to tvůrce nezvládl bez javascritu.

Díky za případnou pomoc.

J.M.
sicario
Profil
Krom AJAXU me napada toto:
<?
echo '<script type="text/javascript" language="JavaScript"><!--
var fCenaCelkem = fCenaZbozi + fPostovne + ' . ((is_numeric($config['balne'])&&$config['balne']>0)?$config['balne']:0 ) . ';
//-->
</script>';
?>
peta
Profil
proměnné v PHP a potřebuji v javascriptu
... <script>var x = '<?php echo $prom_x ?>';</script>

připočítat balné v závislosti na počtu obj. kusů, což jsem v PHP
... chces to pripocitavat pres PHP? Jsi si vedom, ze JS pracuje na strane klienta, ktery s PHP komunikuje jen a pouze pri odesilani formulare nebo klikani na link? Jinak JS pracuje naprosto nezavisle na svem pisecku na HTML strance, kterou mu vytvori server s tvym PHP. Ale pro JS tam uz zadne PHP byt nemuze. Ledaze bys mel dokonlejsi www prohlizec, ktery ma v sobe implementovany PHP server.
Jedina moznost, jak to odeslat na pozadi, aby to klient nezaznamena je Ajax. Coz funguje v podstate tak, ze si prida do html FRAME, skryje do nej napise udaje, odesle, prijme, zobrazi. Protoze je skryty, klient to nepostrehne, ze se neco odesilalo bez jeho pomoci klikanim.
... Dalsi moznost je prepocitavat to javascriptem.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0