Autor Zpráva
trlic
Profil
Ahoj! Dělám si stránky od A do Z sám, ale na každém monitoru(spíše rozměru monitoru) se mi to zobrazuje jinak tj. u sebe to mám normální ale když se na to dívám na užším monitoru tak se mi to tam neveleze. Co s tím mám udělat? Stačí, když celé css. udělám tak, ať to nemá více jak 800px? A budese se to dobře zobrazovat?´

A ještě sem se chtěl zeptat, jestli děláte stránky pomoci photoshopu. Jak se v tom jako stránky dělají (jestli si tvořím jednotlivé dílky a pak skládám, či nějakým jiným, mne neznámým způsobem!

Díky moc za odpovědi! A pokud sem napsal blbost tak se omlouvám;)
katulienka
Profil *
vo photoshope robis len grafiku, ktoru rozsekas podla tabulky v html, popripade css.
co sa tyka mna, skusenosti mam take, ze optimalny web je cca 950 - 1000 bodov na sirku. malokto ma dnes monitor uzsi ako 1024, ale stat sa moze
yFang
Profil
trlic
Musíš si prostě říct na jaké nejmenší rozlišení se to má vejít a podle toho to udělat. Nebo máš možnost použít relativní šířku.

A ještě sem se chtěl zeptat, jestli děláte stránky pomoci photoshopu. Jak se v tom jako stránky dělají (jestli si tvořím jednotlivé dílky a pak skládám, či nějakým jiným, mne neznámým způsobem!
Vyřízneš si z toho to, co budeš potřebovat, a pak to poskládáš. ;-)
Nox
Profil
Pomocí Photoshopu pouze design, potom se rozdělí na části tak, abys je mohl zpracovat do webu
a potom se už tvoří v některém z textových editorů - např. PSPad.

Desin můžeš dělat dvěma způsoby - fixním nebo fluidním. Rozměry fluidního se mění podle rozlišení
- velikosti prvků určené %, tzn. vždy se vleze. Fixní je podle mě o něco jednodušší, líp se kontroluje a lehčeji
se používá detailní grafika (rozměry pevně např. v px), ale může tam nastat to, co popisuješ - stránka se nemusí vždy vejít do okna
(ikdyž dnes je běžné 1024x768 a výš, takže nějak šíleně horké to není, ale stát se může)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0