Autor Zpráva
Pesulap
Profil
Ahoj , jedná se mi o obrázky , které člověk musí opsat aby se mu povolilo odeslání zprávy .. Nevíte někdo o nějakém srozumitelném návodu jak tohoto docílit... Děkuji velice mnoho ...
peta
Profil
google.com
interval captcha navod php

http://www.security-portal.cz/clanky/jak-skryt-emailovou-adresu-pred-s pammery.html

jsem sice hledal clanek na intervalu, ale asi to bylo na abclinux

google.com
abclinux captcha navod php
http://www.abclinuxu.cz/blog/RTFM/2006/2/1/119399
quinux
Profil
Pesulap
Doporučuji se captchi vyhnout, protože je mnohdy nečitelná a tedy pro uživatele nepřekonatelná, navíc je to další "obtěžující" krok pro uživatele. Obrana proti spamu může být nenápadná a přitom účinná viz. tato diskuze. Vypni si javascript a zkus vložit příspěvek ;)
Pesulap
Profil
quinux
Mno tro jsem moc nepochopil , ale jak se teda podle tebe mám bránit proti spamu .. mám tam slovo , které má uživatel opsat po spátku a stejně mi to tam hází jedno za druhým ... Tak už nevím
quinux
Profil
Pesulap
Jak jsem psal, vypni javascript (obnov stránku) a uvidíš u pole pro vložení příspěvků nové políčko pro zadání čísla. Toto je ochrana - při zaplém javascriptu je to pole javascriptem schováno a číslo doplňováno. Při vypnutém javascriptu (roboti) se musí číslo zadat - roboti, ale neví jakou hodnotu zadat, proto spam neprojde. Je to přinejmenším stejně účinné jako captcha, ale neotravuje to uživatele.
Jinak přehled ochran najdeš třeba zde (je tam i příklad zmiňované)
Pesulap
Profil
Aha takže roboti neumí JAVAscript ?
Ale nerozumím tomu když mám "opište slovo tábor pospátku " a pak to kontroluji takto
if (cislo != "robát") {
alert("Ochrana proti spamu, spatně !");
jmeno1.focus();
return false;
}


A stejně mi přes to projdou .. a pokud tedy myslíš že přes vypnutý JS neprojsou , mohl by jsi mi poradit kde najdu nějakej návod jak na to ? Prosím .. Protože já tomu už nerozumím ..
quinux
Profil
Pesulap
Ne, roboti (zatím) neumí javascript. Do budoucna se to asi naučí, ale naučí se číst i obrázkovou captchu (už dokonce takový případ tuším existuje).

Je to jednoduché:
Uděláš políčko s otázkou např. "kolik je 1+1". Javascriptem do toho políčka doplníš výsledek a celý řádek (otázku i input) javascriptem schováš.
Pak to pošleš na server a tam kontroluješ správnost hodnoty v inputu (tedy 2) pokud bude správná, uložíš, pokud ne je to spam a zahodíš.
peta
Profil
* Roboti, kteri JS umi se pouzivaji malo.
Dalece jednodussi je prozkoumat JS a ruzne naastavit dekodovaci funkci pres PHP, ktera to z HTML stranky precte, prevede a odesle.
* Cist obrazkovou Captchu je tez resitelny ukol, viz skenovaci programy typu Rekognita, ktere obrazku obvykle v 95% dosadi spravny text. V narocnych captchach je to slozitejsi, ale tez to lze nekdy i s celkem pozitivnim vysledkem 95% na pismenko, coz pri 8 znacich snizi moznost tak na 60%. Jenze v takovem pripade se snizi i citelnost uzivateli, takze pak to zacina byt otrava.
Pro narocnost se take pouziva malo takovych robotu.
... ono to totiz viditelne vytezuje hosting a takovou vec si spravce vsimne bud na miste nebo nektery cestou k foru/guestbooku.

Osobne bych dal prednost javascriptu, pripadne specialnimu JS ukrytemu pres XBL nebo HTC v CSS. To by uz robot vystourat nemusel :)

Zajimava ochrana je mailu: <img alt=@> , coz by melo zobrazit zavinac.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0