Autor Zpráva
Petr70
Profil
Ahoj,
dělám jednoduché statické (html) stránky a často se mi stává, že na stránce změním drobnost (oprava čísel, výměna fotky za jinou - ale její jméno, místo a rozměr zůstává, apod...) a když takto upravenou stránku uploadnu na server, odzkouším (případně i doma - tam změnu vidím), stejně mi lidi někdy volají, že vidí pořád starý obsah stránky. Nechce se mi nutit je, aby načetli nový obsah pomocí F5, nebo ctrl F5. Dá se to prosím ošetřit nějak v kódu stránky? Omlouvám se, jestli se to tu někde řeší, hledáním ve fóru jsem to nenašel. Děkuji za případné rady.
P.
Nox
Profil
Mělo by to udělat <meta http-equiv="cache-control" content="no-cache"> ale nevim jestli to bude fungovat,
navíc mi zakázání cachování nepřijde jako dobrá věc, zmáčknutí tlačítka je nezabije...
Petr70
Profil
zmáčknutí tlačítka je nezabije...
já vím, ale oni si myslí, že to není profesionální, že to musí jít ošetřit na stránkách, bla, bla, bla...
přitom jde o to, že neumí ovládat prohlížeč. Často volají před nějakou ******* poradou, kde chtějí změněný obsah na stránkách ukázat a jsou na nervy, že se jim načítá pořád ten starý a já přitom tvrdím, že už je to tam třeba tři dny akutualizované. Stejně ale... jak je možné, že doma, na jiném počítači, jiné adrese to vidím správně a oni, také vlastně úplně jinde to nevidí? Neděje se to nějak pravidelně, nebo jen s určitými lidmi.
Nox
Profil
Petr70
Protože záleží na nastavení prohlížeče, cache je lokální
Můžeš jim vysvětlit, že to zásadně zkracuje dobu načítání...ale chápu tvůj úděl;) a soucítím

Nebo se můžeš před ******* poradou vkrást do místnosti a smazat cache z komplu :)


Ale tohle by mohlo pomoct:
Vypršení

<meta http-equiv="expires" content="Sat 21 Jun 2003 20:04:00">

Prohlížeč si stránku uloží a u takto označené stránky zapamatuje, že je platná jenom do konce jara 2003. Kdyby se na ní chtěl uživatel z téhož počítače podívat v létě 2003, prohlížeč si určitě sáhne na server, protože ví, že to, co má uložené, už neplatí.

Konkrétní chování prohlížeče závisí na jeho nastavení, dá se třeba nastavit, že si prohlížeč pro novou verzi stránek sáhne vždy.


JPW
Petr70
Profil
jj, díky moc pomoc!
A pardon za to škaredé slovo ;-), zrovna jsem někomu popisoval, kde je na klávesnici F5 :-D)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0