Autor Zpráva
hameluk
Profil
Nevíte prosím někdo, jak naučit tuhle flashovou galerii česky? Aby se daly k obrázkům psát komentáře i s diakritikou (dole ty 2 žluté čtverečky s kolečkem je ve skutečnosti slovo "čuňátko"). Zkusil jsem změnit všechno co jsem našel v index.htm nebo gallery.xml (charset, lang, encoding), ale české znaky to pořád neumí. Přesto jsem tu galerii někde viděl a česky uměla, ale už nevím, kde to bylo...

A mám ještě jeden problém - na mém PC se mi v IE tahle galerie nespustí - napíše mi to "SimpleViewer requires JavaScript and the Flash Player. Get Flash." I když ale flash stáhnu a nainstaluju, stejnak to nejde - ve FF ano.
Lexter
Profil
hameluk
Najprve musíš přiřadit správné kování v hlavičce (meta) a poté souborům přiřadit stejné kódování. Umí to například PsPad.

SimpleV... není stavěna jako galerie s komentáři. Tvoří ji jen flash, html a xml. K přidávání komentářů je zapotřebí nějaký serverový jazyk, třeba php.

Tvým potřebám by mohl vyhovovat Plogger gallery , viz google.
hameluk
Profil
Lexter
Najprve musíš přiřadit správné kování v hlavičce (meta)...
To jsem myslím udělal (ne ovšem na téhle galerii, ta je originál) - nastavil jsem místo charset=iso-8859-1 charset=windows-1250 - ovšem nic se nestalo.
...a poté souborům přiřadit stejné kódování
Tomu nerozumím - jakým souborům?

S těmi komentáři jsem se špatně vyjádřil, omlouvám se. Nemyslel jsem "komentáře" návštěvníků k fotkám, ale jenom popisky.
Lexter
Profil
hameluk
Galerii tvoří určité soubory, že? Index.html, list.xml atd... ty je jen otevřeš v PsPadu a změníš jim určité kódování pomocí Formát > Kódování.
hameluk
Profil
Lexter
Stáhnul jsem si tedy PsPad :-), ovevřel v něm to co šlo (index.html, gallery.xml a swobject.js) - u všech bylo v menu Formát zaškrnuté Windows (CP1250). Zkusil jsem te tedy změnu na Kamenických (CP895), uložil - a nic - česky pořád neumí...
Joker
Profil
hameluk
To co je zaškrtnuté v menu Formát nemusí být skutečné kódování souboru, to slouží pro změnu kódování.
Skutečné kódování souboru je napsané na liště na spodní htraně okna.
A kódování Kamenických bych nepoužíval, pro češtinu bych používal jedno z těchhle tří:
utf-8
iso-8859-2
windows-1250

preferoval bych utf-8
hameluk
Profil
Joker
Ano, máš pravdu, na té liště se opravdu ukazovalo něco jiného než v tom menu. Nic méně jsem tedy vyzkoušel windows-1250 a pak utf-8 - a "čuňátko" se stejnak pořád nezobrazí :-(

Pokud budete od té dobroty a chcete zkoušet, galerii jsem stáhnul tady.
Lexter
Profil
hameluk
Tak jsem to vyzkoušel a funguje mi to prostě v pohodě. Diakritika sedí. Co všechno jsi měnil? Já si jen stáhl origoš, do souboru xml vrazil popisky hezky česky a OK.
hameluk
Profil
Lexter
Tak tomu vážně nerozumím! Zkusil jsem teď (z jiného počítače) znovu stáhnout novou instalaci, pozměnil jsem 2 názvy fotek (obrázeček 5 a fotečička) a stejnak to ukazuje nesmysly. Nic jiného, než popisy těch dvou obrázků v gallery.xml jsem neměnil!
hameluk
Profil
Pánové, prosím - žádný nápad?
Hirsche
Profil *
Podle mě je to tim v čem to otevřeš, v IE mi to jede fajn, ale v mozile mi to nejede. .... a nevim co s tim ;c(
rohl
Profil
Podle mě je to tim v čem to otevřeš, v IE mi to jede fajn, ale v mozile mi to nejede. .... a nevim co s tim ;c(
Proč otvíráš skoro rok staré téma?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0