Autor Zpráva
Pulo
Profil *
Tak dnes som zistil, ze 100% neznamena cela sirka okna ale cela sirka potrebna na zobrazenie textu a mam takyto problem: Odstavec zacina 500px zlava (pred nim je dalsi odstavec) a v tomto pravom odstavci chcem umiestnit maly odkaz (<div nejake atributy><a href....>navrat</a></div>). Ako mam spravit aby bol vzdycky uplne vpravo pri liste scrollovacej, lebo ked dam align right, alebo right 0px tak mi ho umiestni sice uplne vpravo, ale vzhladom na sirku nadpisov, ktore tam su (ma to byt zoznam odkazov, ak to niekoho zaujima ;-) pomozte prosim, uz neviem ako to mam hladat, googlit atd.....Dakujem. Pulo
Yuhů
já jsem to moc nepochopil, ale počítám, že řešení spočívá v tom, že se zúží ty nadpisy, co tam už jsou. To nejde?
Pulo
Profil *
tak inak: mam zhora odstavec vysoky 200px a pod nim chcem odstavec co bude zaberat zvysok stranky stale....aj ked v nom nacitam 1 riadok textu
FantomX1
Mylis sa - 100% (co sa tyka hlavneho bloku tela, teda tagu body) znamena 100% vysku a 100% sirku viewportu, viewport je ta cast browsera (prahliadaca) ktora ti zobrazuje samotnu stranku, cize je to aj akokolvek zmensene okno, teda velkost viewportu sa v zavislosti meni od meneni velkosti okna. Ale daj pozor na to ked nastavis telu nejaky margin alebo padding, v tom pripade sa velkost dokumentu zvacis o dany margin a padding aspon v mode quirk a dokument sa ti presne nezmesti do okna. Niektore prehliadace maju margin a padding implicitne nastaveny a preto ho musis zrusit ak chces aby ti telo presne zapadlo k okrajom viewportu. Teda k zobrazovacej casti okna prehliadaca, ktora zobrazuje dokument.

Pre ostatne tagy, ktore su vnorene do hlavneho bloku plati ze ich vyska a sirka v percentach sa pocita relativne k bloku v ktorom sa nachadzaju. Aj tu musis dat pozor na margin a padding, pretoze prehliadace v mode quirk (zalozene na Gecku engine) nezapocitavaju velkost paddingu a borderu do velkosti obsahu elementu, kym IE ano.

Precitat si to mozes tu http://www.jakpsatweb.cz/css/mody-prohlizecu.html
Palladin
Profil *
Problém s tím, že určitý objekt má pevně danou výšku a další objekt má takovou výšku, aby to dosahovalo do konce stránky, už jsem zkoušel vyřešit. Povedlo se mi to jedině v IE, který padding započítává do celkové výšky, nastaví se height: 100%; a padding-top: 150px; V ostatní prohlížečích se mi to vyřešit nepodařilo:-(
Tin
Moc nechápu co chceš, ale nešlo by to CSS-pozicováním???
pulo
Profil *
mnoo chcem to, ze mam hornu listu na stranke ako <div> a potom mam pod nou dalsi <div> odstavec, v ktorom nacitavam clanky. A tento odstavec ma vlastnost overflow:auto. Lenze ked ma clanok 3 riadky tak mi zobrazi len 1 riadok a spravi tam scrollbar a pritom je tam este pol strany miesta. A ked je tam 2 stranovy clanok tak je to umiestnene do asi 7cm velkeho odstavca a je tam zase scrollbar (teraz uz tam ma byt a le ma siahat az po spodok stranky a nie tam mat volne miesto. Tak mi prosim poradte aku velkost tam mam dat, ked nechcem aby to nebolo na pixely ale aby to zaberalo zvysok celeho viewportu.....skuste porozmyslat prosim :)

to fantomx1...neviem ako som to napisal ale presne tak ako si napisal som tych 100% pochopil len som nevedel ze sa to vola viewport a o marginoch a paddingu neviem skoro nic :)))) ale idem si citat clanok, co si odporucil
pulo
Profil *
este toto...ak ste nepochopili, co myslim, tak sa pls kuknite na tuto stranku, tam to najlepsie pochopite asi:

http://borovicka.yweb.sk/2hudba/hudba.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.