Autor Zpráva
rorejs
Profil *
Prosím o pomoc: Mám na stránce gif, který má některé části průhledné. Teď pod něj umístím nějaký prvek s nižším z-indexem takže bude vidět jen v těch průhledných místech. Jenomže potřebuju aby se na ten spodní prvek dalo kliknout (řekněme že je to odkaz nebo třeba scrolbar). Problém je, že pro kurzor je ten horní gif jakoby neprůhledný, s kurzorem se na spodní prvky nedostanu ačkoliv jsou vidět. Jde to nějak vyřešit? Náhodou jsem si všimnul že přesně tohle vyřeším když na ten gif použiju filtr shade, jenže to funguje jen v IE. Předem díky za každou radu.
joe
Profil
Umísti ten gif do toho odkazu.
rorejs
Profil *
No jo, ale řekněme že ten horní gif je mnohem větší a těch odkazů je pod ním třeba i víc...
havs
Profil
Hm, hm, je to jako lízat čokoládu přes sklo s obrázkem :)
...jedině snad ten gif rozřezat a poskládat z více částí - layerů, aby tam vznikly díry na ty spodní odkazy
(ale dělat bych to nechtěl).
Bubák
Profil
...jedině snad ten gif rozřezat a poskládat
A co obrázková mapa?
Protože nevím přesně, jak má vypadat výsledek, je možné, že existije elegantnější řešení.
havs
Profil
Právě, že tam píše o "scrolbaru", tak se ten spodek s odkazy asi mění a třebna i pohybuje.
Jestli ne, tak imagemap by bylo oporavdu lepší řešení.
rorejs
Profil *
Jo, s tou čokoládou to je přesný. Bohužel tam vespod potřebuju mít kdeco, takže imagemapa asi nepomůže. Ještě na to mrknu. Ale myslím že "rozřezat a slepit" asi bude fakt jediná možnost, ach jo....
joe
Profil
Ráno jsem to špatně pochopil :-)

Tak ty prvky, nedávej pod gif, ale nastav jim id a pomocí css je absolutně napozicuj tak, aby byly přesně do těch míst, co jsou průhledné...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0