Autor Zpráva
lokutus7323
Profil *
Ahoj,
mám násedující problém:
Vlastním starší PC na který bych chtě nahodit OS Mandriva (na verzi mi skoro nezáleží). Dané PC v sobě nemá žádný jiný OS(je prostě uplně prázdnej)..má 1 CDmechaniku (nikoli DVD) není připojeno na LAN sít (ani k tomu nemám odpovídající kabely).

Doma mám ještě druhé PC s internetem a OS WIn XP ...(který teda může sloužit jako prostředník).

Otázka zní, jak dostat na starý PC OS Linux Mandriva...

POkud budete mít ještě nějaké dotazy..rád je zde zodpovím. Pookud Prop mě budete mít odpověď, napište mi prosím odkaz na případný internetový návod, nebo se mi zde pokuste vysvětlit postup(pokud se bude jednat o složitější operaci)


PS: volných CD mám doma dost....
warman
Profil
Co treba napsat konfiguraci toho pocitace jestli se tam ta mandriva vubec hodi a jeslti se rozjede? :)
Měsíček
Profil
Stáhni si na WinXP Ubuntu 8 -> Vypal ho -> V BIOSu starého počítače nastav bootování z CD-romky a pak vsuň CD -> a instalace tě povede ;)
lokutus7323
Profil *
ježiš..sorry:

Intel Celeron 735Mhz
RAM 312mb(128 +54 mb)
+
8mb graf. karta integrovaná
20GB HDD
1x CD-ROM mechanika
Měsíček
Profil
No na to už snad nemá cenu ani nic dávat .. :( nechceš DOS :)? Ta RAMka by ještě šla, ale ten Harddisk a Procesor ..
lokutus7323
Profil *
Stáhni si na WinXP Ubuntu 8 -> Vypal ho -> V BIOSu starého počítače nastav bootování z CD-romky a pak vsuň CD -> a instalace tě povede ;)
Zkoušel sjem ...a úspěšně....stáhl jsem si na něj balíček XAMPP(LAMPP)..nainstaloval..zapnul..při spuštění http://localhost/ se mi otevřel jakýsi admin...ale zbytek už jsem neudělal..prostě se mi nepodařilo nastavit aliasy, mysql, prostě nic...takžejestli víš o nějakém návodu na netu..tak honem s nim sem..

mám uBuntu 8.04
Lexter
Profil
Xubuntu by na to ještě šlo, proč ne, to by zvládal v pohodě, já sám ho používám.

Jinak doporučuji debian a pokud umíš kompilovat, tak gentoo nebo arch.

Můžeš zkusit i lunuxy pro nenáročné počítače třeba s fluxboxem, například Damn small linux, Puppy linux, PcOS linux (asi), jsou i další, pro takový stroj bych si zkusil zkompilovat právě debiana, ale nevím, zda je to v tvých možnostech.

Rozhodně bych nedoporučoval ubuntu, kubuntu, mandrivu a podobné sice ne zrovna náročné, ale na tenhle stroj přece jen zabijáky.
Lexter
Profil
Měsíček
Na takovémhle PC může třeba puppy nebo i možná xubuntu jet velmi fajnově, pokud ho lehce upravíš.
Měsíček
Profil
"Na takovémhle PC může třeba puppy nebo i možná xubuntu jet velmi fajnově, pokud ho lehce upravíš."

Osobně si myslím, že s tím bude mít dříve či později "větší" potíže -, ale je to můj názor.
Lexter
Profil
Měsíček
Jediný rozumný důvod proč? Některé distribuce jsou celou dobu vyvíjené jako hardwarově nenáročné. Já bych třeba takový pc doma docela uvítal.
lokutus7323
Profil *
Mno to je ono..chci linuxi(y) abych je nainstaloval a mohl je celkem lechce ovládat....kompilovat neumit...K tomu uBuntu...na tomto PC jsem ho už měl..jel bez problémů, bez sekání..prostě celekm v pohodě..(byl lepší než Win 98, které jsem tam měl)...
Lexter
Profil
lokutus7323
Tak počkej, až si v gnome spustíš poněkud více aplikací :D. Gnome vypadá hezky, ale v zátěžových situacích jde do kelu na slabším stroji. Pokud tedy chceš poradit. tak něco malého s fluxboxem nebo dmn, puppy. Samozřejmě záleží na pečlivém výběru aplikací.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0