Autor Zpráva
marc.on
Profil *
Prosim, potrebuji poradit.
Mam nejaky text, ktery je pokazde jinak dlouhy a potrebuji aby se automaciky zformatoval (rozdelil) do dvou stejne vysokych sloupcu.
Zkousel jsem MULTICOL, v OpenOffice to funguje, ale kdyz to ulozim do html, tak to nefunguje ani v IE6 ani ve FF.
Da se to nejak resit pres CSS?
Jsem zacatecnik, prosim o srozumitelnou odpoved.
Diky moc.
Plaváček
Profil
Tohle bohužel prostředky CSS řešitelné není, snad by šlo vyšmudlit nějaký javascript, ale v tom moc profík nejsem.
Honza Hučín
Profil
Jak píše Plaváček, neexistuje přesné řešení pomocí CSS. Princip přibližného řešení je zjistit délku textu (počet znaků nebo počet slov) a rozdělit text tam, kde předpokládáme, že je polovina. Při použití neproporcionálního písma by to mohlo vyjít s dobrou přesností, proporcionální písmo povede kvůli různé šířce jednotlivých písmen k nepřesnému výsledku.
Technicky se to dá podle mě dobře provést skriptováním na straně serveru (např. PHP) - zanalyzuje se text a rozdělí do dvou DIVů.
marc.on
Profil *
Dik za odpovedi.
Tech textu neni moc, tak bych to rozdelil treba manualne. Ale jak nejjednoduseji?
rOMIK
Profil
Ale jak nejjednoduseji?
zkus metodu pokusů a omylů :-) nech si to zobrazit v jednom sloupci, odhadni střed a pak to v kódu v daném místě rozděl na dva sloupce. Pak už bez problemu zjistíš, ze kterého sloupce (a kolik) je třeba ubrat a kterému přidat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0