Autor Zpráva
Blizzart
Profil *
Zdravim, uz dlho sa trapim s jednou vecou a neviem sa pohnut dalej.
Na danom webe je stranka "main.php", ktora je hlavna, obsahuje hlavicku, menu atd. a obsahuje aj DIV v ktorom sa zobrazuju stranky v zavislosti od kliknutia na odkaz v menu:

<div>
<?
if(IsSet($_GET['page'])):
switch($_GET['page']) {
   case "novinky":
   $url = "novinky.php";
   break;
   case "fotky":
   $url = "fotky.php";
   break;
default:
   $url = "novinky.php";
 }

else: $url = "novinky.php";
 endif;
?>

<?php require $url; ?>

</div>

Problem mam vsak nasledovny. Na stranke "novinky.php" su vypisane uryvky z clankov s odkazmi na dane clanky. Ak kliknem na Clanok 1, chcem aby sa mi v tom istom DIVe zobrazila stranka "01.php", ktora je ulozena v adresari novinky, pouzil som nasledovny prikaz:
include('novinky/'.$pageid.'.php');

a aby adresa vyzerala nejak takto: "main.php?page=novinky&id=01
To vsak nefunguje...vytvoril som aj stranku "novinka.php", ktora obsahovala iba uvedeny prikaz include a napisal ju aj do cyklu switch. Nevedel by mi prosim niekto pomoct, kde mam napisat ten include aby sa tie clanky zobrazovali v DIVe na stranke main.php?
Vopred dakujem
DJ Miky
Stačilo by upravit ten základní kód se switchem:
   case "novinky":
   if(isset($_GET['id']) && intval($_GET['id'])) $url='novinky/'.intval($_GET['id']).'.php';
   else $url = "novinky.php";
   break;

Adresa pro konkrétní novinku pak bude main.php?page=novinky&id=XX a načte to soubor novinky/XX.php.
Blizzart
Profil *
stále nič, ale pohlo sa to ďalej...po kliknutí na konkrétnu novinku sa DIV zobrazil prázdny a stránka "main.php" nekompletná (veci ktoré sú v zdrojovom kóde napísané za DIVom sa nezobrazia vôbec)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: