Autor Zpráva
thor88
Potřeboval bych nějaký scrip nebo spíše rovnou kód který mi bude vyhledávat ze seznamu určitých věcí např. si uživatel zadá 5kritérií a jemu vyběhnou určité možnosti mohl by mi někdo prosím poradit ?

příklad:
seznam:

xxx 10 ano ne
yyy 20 ne ano
zzz 30 ano ano
žžž 40 ano ano
* xxx,yyy,zzz jsou názvy položek

uživatel zadá hledat:
>15 Ano Ano

a zobrazí se výsledné hledání seznam:
zzz 30 ano ano
žžž 40 ano ano
peta
thor88
"scrip nebo spíše rovnou kód"
Kolik zaplatis? Zajima mne pouze konkretni castka, na bohate odmenim, primerene a pod neslysim.

seznam =
xxx 10 ano ne
yyy 20 ne ano
zzz 30 ano ano
žžž 40 ano ano

vstup = "uživatel zadá 5kritérií"
15 Ano Ano

vystup = "a jemu vyběhnou určité možnosti"
zzz 30 ano ano
žžž 40 ano ano

Neni jasne, o co se jedna, odkaz na stranku a pod.
programovaci jazyk = python?
napojeny na databazi = oracle?
nebo se jedna o perl, javascript, php, asp, ruby, java, cgi... ?
databaze mysql, mssql, ... ?
Excel?
V excelu je primo funkce Vlozit - Filtr, nebo tak neco.
V php se to da udelat jedine odeslanim stranky a vytazenim novych udaju. Takovych scriptu je na webu, staci jen hledat.
V js zas musis mit vsechny udaje ve strance. Js ale lze napojit na php pres js ajax, a pak to funguje podobne jako u php bez znovunacitani stranky. Takovych scriptu je na webu, staci jen hledat.

Cili odpoved je, jenom v HTML neco takoveho neni mozne.
Mike8748
peta
v titulku je jasne napsany html/php, takze tvy komentare o pythonu, perlu, a dalsich jsou dost zcestny

thor88
1) co je zdrojem toho seznamu?
2) jaka je souvislost mezi vstupnimi a vystupnimy daty uvedeneho prikladu?
3) jaka kriteria? pises o zadani 5, ale v prikladu jsou jenom 3 (pokud se to da nazvat kriterium)
thor88
Mike8748

1) zdroj :
to by byl právě nějakej seznam těch věcí nemám ho udělanej v ničem nevím v čem hlavně
2) prostě třeba uživatel zadá že chce : typ zboží, maximální cenu, minimální cenu atd ...

takže zadá třeba kategorii: procesory , min 1000,-- , max 2000,-- dá odeslat

vyběhne seznam např:
Procesor AMD 1600+ , cena 1400,-- , přejít na stránku recenze
Procesor AMD 1700+ , cena 1500,-- , přejít na stránku recenze
Procesor AMD 1800+ , cena 1600,-- , přejít na stránku recenze
thor88
Peta
dík za odpověď je mi jasný že na netu je takovejch scriptů spousty ale nevím co mám hledat tak se tu ptám ... .)
Mike8748
thor88
takze ty chces neco vyhledavat z nejakyho seznamu ale ten seznam nemas. takze jak si to jako predstavujes?
kdyz chces vyhledavat mezi nejakejma polozkama tak ty polozky mas nekde ulozeny ne?

od toho kde to mas ulozeny (soubor, xml, databaze,...) se pak bude i odvijet reseni toho hledani
thor88
no řikám že zatím ten seznam nemám, nedělal jsem ho protože nevím v čem ho mám udělat :) proto se tu ptám jedná se asi o 100položek zatím jenom tak chci poradit v čem ten seznam mam udelat aby to bylo co nejlepší
Mike8748
>> jedná se asi o 100položek zatím
dobre. takze mas 100 polozek. a to mas kde? v hlave? na papire? v databazi? v souboru?

nejjednodussi by bylo kdyby si to mel v databazi, pak se akorat dotazem zeptas na zadany parametry a db to uz vyhleda a vrati vysledek ten akorat vypises
thor88
v texťáku mam názvy + ceny ... jde o to že nevim jak to dat do DB a ten scrip jak udelat ... tohle co mi tu píšeš je mi všechno jasný .. ale jde o ten script ... spíš bych uvítal něco podobnýho už udělanýho a já si to předělam ...
TSD
thor88
Data skladuj v databázi, pak můžeš vypisovat a při výpisu filtrovat. Jestli těch položek pak bude sto nebo sto tisíc, nehraje skoro žádnou roli :)

Příklad jak tahat z databáze:
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=344

Jak databázi používat a jak tam data dostat, najdeš v tom seriálu pár článků nad tím.
Ale nepočítej s tím, že to podle toho za půl hodiny uděláš, tohle je trochu rozsáhlejší záležitost. Na druhou stranu jde o univerzální principy, které když budeš znát, tak se tím dá slušně živit :)

Mike8748
Ano, většina petových příspěvků je scestná.
thor88
ok díky moc TSD

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: