Autor Zpráva
Swen
Profil *
Milí odborníci, chtěl bych se vás zeptat zda se někdo z vás již nezabýval pořádkem v e-bookach. Mám poměrně hodně knih tohoto typu ale orientace v nich je obtížná a systém vyhledávání jednotlivých hesel je frustrujicí.
Tak jako existují různé prográmky na organizaci DVDček a pod. tak mě napadlo jestli něco neexistuje i pro e-knížky. A nebo zda by to nešlo vytvořit formou webových stránek. Má představa je následující.
Do jednotlivých adresářů nasypu všechny e-knihy (podle autora apod) ve formátu obyč. textu (prostě to co bezproblému zvládá prohlížeč.)
Potom spustím soubor "něco.htm" a objevý se mi seznam všech knih které mohu řadit podle autorů nebo abecedně a pod.
Kliknutím na jednotlivou knihu by se mi otevřelo okno kde bych vybranou knihu mohl přečíst.
Až potud si myslím že by to nebylo až tak složité.
Ale ještě by bylo třeba přidat funkci vyhledávání kde bych zadal určité slovo a zobrazil by se mi kompletní výpis tohoto slova ze všech knih va databázi. A tak jako je to v prohledávačái tak i v kontextu daného odstavce. Věta před, věta za, a hledané slovo třeba červeně.
A to same kdyby šlo i v rámci jenom jednoho autora nebo jedné knihy.
Je to moc složité? Kde hledat? Kudy se ubírat? Kde to obědnat? Kolik by to mohlo stát?
Předem děkuji za odpověď.
Swen
peta
Profil
Swen
spustím soubor "něco.htm"
Omyl, neco.php. (nebo jiny programovaci jazyk, asp, cgi, perl, python, ruby, java, ...)

Mas 2 moznosti, pouzit neco free nebo si to naprogramovat.
Free se hleda vyhledavacem, treba muj oblibeny je google.com (seznam.cz neni vyhledavac, ikdyz to tu nekteri zacali tvrdit, asi seznamaci!)
tam napises slova: cms book database php free download
Konkretne zadny pro tento pripad neznam, tak nebudu odkazovat. Napada mne snad jen cms docu-wiki, ktery pracuje s TXT soubory, tam by to po nastaveni slo upravit asi i pro FTP.
Forum - Redakcni systemy (CMS).

Nahrat knizku na FTP neni problem, treba jako TXT.
Napojit PHP program, aby nasel vsechny nove soubory a zaindexoval je do databaze, neni problem. Nastavit databazi na fulltext vyhledavani neni problem (v tomto pripade by pretahl obsah knizky do databaze a mel bys to 2x, ale to by nevadilo, asi).
Otazka je, kolik komu za to das?
miloskroulik
Profil *
Doporučuju nahrát to na Scribd. Nabízí i desktopový nahrávač pro nahrávání velkého množství souborů. Je možno vytvářet složky a nastavit soubory jako privátní, takže by nemělo dojít k porušení autorského zákona.
Swen
Profil *
Nemyslím si že mám problém s autorským zákonem. Chtěl jsem pro uspořádání knih použít systém webových stránek. Ale na webu by to nebylo (ono by stejně nikoho nebavilo studovat to co čtu já:). Měl bych to na notebooku ale ve výše uvedeném zpracování :)
Mastodont
Profil
kde bych zadal určité slovo a zobrazil by se mi kompletní výpis tohoto slova ze všech knih va databázi
To nemusíš programovat, stačí libovolný desktop vyhledávač, třeba Copernicus.
http://www.copernic.com/en/products/desktop-search/index.html
miloskroulik
Profil *
Pokud nechcete soubory nahrávat na internet, zkuste SCAN. Přišel mi jako celkem zajímavý program na organizaci obsahu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0