« 1 2 3 »
Autor Zpráva
WWW
Profil *
ahojte lidi, koupil jsem novy notas, s vistama. rikal jsem si...tak zkusim visty.no a mam je den a uz premyslim o zmene na XP. hardisk mi stale neco dela, premysli, blika a mam problemy s kompatibilitou programu s vistou. je to mozne?mate taky podobne zkusenosti?co doporucujete?k notasu nebyly zadne CD s vistama, ty byly predinstalovane,tak jsem si musel udelat zalozni kopii. dekuji
peta
Profil
WWW
Jedna se o propagaci MS, ktery se snazi za kazdou cenu ovladnout trh tim, ze ti neda jinou moznost, viz CD s ovladaci, ktere nedodali.
Mam pouze 2 problemy.
a) Mam tam 1G pameti a Visty mi z toho sezerou 700MB. Ocesal jsem to na 300MB. Cili na notebook se Visty nehodi a nebo mit hafo pameti.
b) Druhy problem je se sitemi. Vsechny ikony, odkazy premistili naprosto uplne jinam, nez byl clovek do ted zvykly. A co hur, nektere je nutne dohledavat, protoze nejsou spolu, jako driv. Nez si na to clovek zvykne, kde to je a ze musi nekoli zbytecnych oken otevrit...
c) problem, kteri maji uzivatele, docela jim vadi hlasky Win Defenderu o blokovani programu.

Co se tyce tveho problemu.
1. bych si spustil ctrl+alt+esc - spravce procesu, zobrazil vsechny procesy a podival se, co ti tam bezi.
- u mne jsem odstavoval defrag
- toshiba flash nebo java toolbar (tohle pres nejaky program zakaz pri spousteni PC)
- tusim tam byl nejaky antivirus, ktery provadi denni kontrolu, coz je v pripade MS antispyware asi 20 minut nepouzitelny Pc, v pripade Norton Antivirus i dele, AVG i 40 minut.
Zkus se podivat, jestli ti tam prave nebezi defrag nebo antivirus, tyhle programy delaji zatez.
Toshiba toolbar, ta mi po nejakem upgrade zacala hazet chybu a nepouzival jsem ji. Tam sice jsou vsechny ikony pohromade, ale teda, jak se to vleklo a stale mne to otravovalo.
- nastavit update na minimum malo casto

2. odstranil bych problemy typu skype, icq5,6 , dalsi programy, ktere delaji docela problemy pri startu a miluji viry. Ovsem, kazdeho vec, co pouziva, kdyz si nehleda, co se mu prenasi do kompu.

3. K notebooku jsem dostal jedine CD a to s Vistami. Pokud jsi CD nedostal, bez a vyptej si v obchode, protoze, az se ti to jednou podela a budes to chtit sam preinstalovat, tak nemuzes, musis s tim do obchodu.

4. Co se tyce programu, nemam s nimi vetsi problemy, vse mi chodi, dosove programy pres DosBox linux konzoli.
Stava se mi, ze ne-winnt programy mi cas od casu spadnou, nekdy na prehrati, protoze to smazi 100% CPU, coz notebook nema rad, zvlast v lete. Kuprikladu i metin2, win compatibile, pri prehrati mne odpoji ze serveru. Ale to je spis problem notebook jako takoveho.

5. a jeste jsem si vzpomnel, ze docela dobre na pamet je i prepnout:
Tento pocitac - vlastnosti - ... - optimalizovat pro vykon
spodni lista - vlastnosti - ... - klasicke menu
obrazovka - vlastnosti zobrazeni - ... - klasicke zobrazeni

Mne Visty funguji podobne jako XP, takze jsem o vymene zatim nepremyslel. Ale chtelo to chvili stourat do ruznych nastaveni.
Chyba, ze pri instalaci nejde uz primo zvolit "Optimalizovat pro vykon", kde by to prave nastavilo defrag, avg, norton antivirus, listy, obrazovku a pod na minimalni nastaveni. Neco jako konfigurace pro notebook.
Hugo
Profil
WWW

Před tím než tam začneš cpát XP, tak se ujisti, že k tmu notebooku jsou drivery pro XP. Pro většinu nových notebooků jsou už jen drivery pro Visty. Dají se sice dohledat neoficiální drivery, ale s tím bývají často potíže.
WWW
Profil *
ne, CD jsem nedostal a rekli mi, ze uz ho vubec nedodavaji a dodavat nebudou...ted premyslim o win XP, SP3. co myslis? s itm jsem zadny problem nemel nikdy,kompatibilita v poradku.tady mam problem s kompatibilitou hned 5x asi...
WWW
Profil *
HUGO:
vista mi umoznila vypalit nejake zalozni DVD(celkem 3), jsou to nejake bitmapove zalohy a ovladace a aplikace. tak nevim jestli je to ono...
Timy
Profil
WWW
„tady mam problem s kompatibilitou hned 5x asi...“
S čím konkrétně máš problém?
nightfish
Profil
Mam tam 1G pameti a Visty mi z toho sezerou 700MB.
těch 700 MB je obsazeno běžícími procesy nebo je to i paměť využitá jako cache?

Pokud jsi CD nedostal, bez a vyptej si v obchode, protoze, az se ti to jednou podela a budes to chtit sam preinstalovat, tak nemuzes, musis s tim do obchodu.
a nebo je na disku skrytá recovery partition
WWW
Profil *
problem s kompatibilitou napr.: igfxcfg module. ale vubec nevim co to je. a pat treba ADOBE GAMA. nevite co to je?
WWW
Profil *
...a jeste dotaz. nevite proc mi po startu hrabe HDD asi 30 minut? pritom kdyz dam spravce procesu, tak tam nic moc neni co by to zatezovalo...
Timy
Profil
WWW
Dost pravděpodobně to bude ta defragmetace (což je příčina toho, že se ti Vista za rok nerozsype jako XP a bude pořád stejně použitelná). Ještě to může být automatický kontrola disku defenderem.
WWW
Profil *
a jde to hrabani HDD nejak odstranit? jaka defragmentace?ani nevim zeby tam nejaka byla...
WWW
Profil *
jde nejak ta defragmentace pri kazdem spusteni zrusit? neni to ani defragmentace, ale nejaka analyza disku...
Lojzik
Profil *
a co obnovení systému??? taková docela zbytečná věc a baští celkem dost výkonu, když pracuje a ona vlastně pracuje skoro pořád ne?
Timy
Profil
Lojzik
Až se ti něco extra po… tak se ti obnovení systému bude hodit.

WWW
Proč vlastně furt chceš něco vypínat? Zpomaluje ti to počítač? Nebo ti jen vadí to hrkání? Zatím to vypadá tak, že chceš z Visty vyházet všechno, co má navíc oproti XP.
Lojzik
Profil *
sry ale s kompem pracuju uz tak 8let a jeste ani jednou jsem ho nepouzil...
Timy
Profil
Lojzik
Hmm, tak buď šťastný.
souki
Profil
WWW
Po instalci možná hrabe kvůli defragmentaci a pak indexování. Až to dodělá, tak dá pokoj. Další možnost je, že máš malou ramku a musí stěhovat věci tam a zpátky.
Jinak to že visty zabírají více místa v ramce není úplně pravda. Ale o tom jsme se bavili už v sousedním topicu.
suky
Profil
WWW
Ja sem to vydrzel 2 mesice. Budu davat notes na reklemaci a mel bych dostat novyho, taky s vistama, tak uz je smazu predem necham jenom XP. Na reklamaci by to vztah mit nemelo.
souki
Profil
suky
Uvědomuješ si, že XPčka jsou 8 let starý systém?
TSD
Profil
souki
Uvědomuješ si, že ten 8 let starý systém nemá už pár let žádný problém, zatímco problémy s vistou spolehlivě plní jakékoliv fórum, kde se o tom začne diskutovat? :)
souki
Profil
TSD
Spíš je to tím, že pod XPčkama se všichni ty problémy už naučili obcházet.
Ale jinak jsem zatím nenarazil na jediný problém s vistama, který by nevyřešilo "stáhněte si jinou než 3 roky starou verzi programu". A to si nemyslím, že je využívám jako nějaký začátečník.
WWW
Profil *
Ramku mam 2G, takze to je si myslim na \visty dostacujici....hrkani nijak neovlivnuje rychlost PC, nic...jde mi jen ciste o to, ze to v XP to hrkani neni a tady ve vistach jo. jde ciste jen o princip.a pokud nekdo vi, cim to je a cim se da to hrkani odstranit, tak radu jen uvitam. no a kdyz jsem k notasu nedostal CD s vistou ani ovladacema a notas budu chtit nekdy formatovat, tak jak tam nahraju zas ty visty?
souki
Profil
WWW
Jeslti to je HP, tak má na disku speciální oddíl, kde je všechno co potřebuješ. Co se týče ovladačů, tak obvykle je na webu výrobce ke stažení balík s nejaktuálnějšími verzemi.
Hrkání brzy přejde. Když se na instlauje třeba google desktop, tak to taky dva dny hrká.
nightfish
Profil
WWW
kdyz jsem k notasu nedostal CD s vistou ani ovladacema a notas budu chtit nekdy formatovat, tak jak tam nahraju zas ty visty?
doporučuji druhou polovinu mé odpovědi z 08:47:20
(+ malé doplnění: určitě to bude napsané v návodu)
peta
Profil
Jak jsem rikal, nejvic mi vadi, ze jsem dostal image Vista DVD a nedostal jsem uz DVD s ovladaci pro vsechno mozne.
Cims MS jasne diktuje politiku, ze mame-li dostupny HW k dispozici, udelame pro nej ovladace, pokud chceme a pak vam dodame hotove win. Cili jasny monopol. Od koho nebudou chtit zkoumat HW, tak nebude mit ovladace a sestaveny PC s Vistami.
Myslim si, ze jde o ochrannou politiku proti Linuxu, Visty proste nebudou poskytovat install DVD, pouze image.

nightfish
Nevim, co to presne je, mozna i virtualni pamet. Podstatne je, ze tesne po startu jsem mel 70MB obsazene pameti. Takze jsem s tim provedl par uprav a je tam 300-500MB. Cili jsem to dostal zhruba na stav XP a tim neni, co resit.
Jen jsem chtel rici, ze to mohli zrovna nastavit default a nesezrat uzivateli veskerou pamet, kdyz ji zas tolik moc nema.
S Vistami jsem v celku spokojen, stejne jako s 2000 nebo xp, az na ikony pro site.

Hugo
Pokud je DVD, tak je mozne Visty kdykoliv preinstalovat do 30 minut. To DVD ma image disku. Tudiz, kdyz by nesli XP, tak no problemo. V jeho pripade bohuzel nema DVD.

WWW
poradne si precti, co jsem napsal.
Pravdepodobne jde o Defrag. Jak nastavit Defrag? Mno, najdes jej pres menu a spustis. A tam ma nekde volbu nastaveni. Nebo Start - Spustit - defrag.exe , by se mel spustit. Doporucuji nastavit min jednou mesicne, to by melo stacit. Zalezi, co s tim diskem budes vse provadet.

TSD
Ubezpecuji te, ze nemam s Vistami problemy od jejich instalace. Vetsinou. Takze nevim, na jake forum pises sve problemy, abych ti je pomohl vyresit.

Lojzik
Obnoveni systemu mi prijde jako docela uzitecna vec, kdyz mas notebook. Nevim, kolik to zere, ale melo by to sledovat stav baterky a pri slabem napajeni vse vcas ulozit. Pravdepodobne to vse uklada prubezne, myslim tim zurnal data.
Ale dobry tip, pokud to nehodla vyuzit, at to vypne.

souki
Presne, tez nemam problem.
WWW
Profil *
PETA

jo tak ted defrag jsem zrusil uplne. a hrka porad.... WIN defender jsem taky vypnul a hrka porad...tak co tam kurna muze jeste hrkat?!
souki
Profil
peta
A proč by na dvd s vistama měli být ovladače pro linux?
Ono to možná bude ještě trošku jinak. Já si kupoval notas ještě za časů XP a nedostal jsem ani systém ani ovladače. Když jsem si je stahoval od výrobce, tak mě pobavilo, že jejich datum vydání je pozdější než kdy se notebook začal dovážet. Podle mě tedy začínají notebooky distribuovat a fnální realese ovladačů je až o něoc málo později. A proto nemůže být fyzicky na CD s ním.

S tou pamětí je to podobně jako v linuxu. Sice to vypadá, že zabírají třeba 1,5GB, ale je to hlavně cache. Kdyby nějaký program chtěl paměť, kterou zabírají, tak se uskromní. Není tot edy žádný problém, že je v tabulce vyšší číslo. Naopak se díky tomu programy spouští rychleji.
TSD
Profil
souki
Ale jinak jsem zatím nenarazil na jediný problém s vistama, který by nevyřešilo "stáhněte si jinou než 3 roky starou verzi programu"

I kdyby toto řešilo sto procent všech problémů, připadá ti správné, když operační systém nutí vývojáře vrtat se v odladěných aplikacích, které by jinak neměly problém? Kdyby ten systém přinášel něco nového - opravdu smysluplného a užitečného - tak by to asi byla zbytečná otázka. To ale není pravda.

A sto procent problémů zjevně původ ve "starých" softwarech nemá, viz třeba tady #8.

peta
Takze nevim, na jake forum pises sve problemy, abych ti je pomohl vyresit
Já problémy s vistou nemám, protože nemám vistu. Ale spoustu otázek a odpovědí a článků na téma vista už jsem si přečetl. Nicméně když vidím tvoje zasvěcené rady

.. 2. odstranil bych problemy typu skype, icq5,6 , dalsi programy, ktere delaji docela problemy pri startu a miluji viry. Ovsem, kazdeho vec, co pouziva, kdyz si nehleda, co se mu prenasi do kompu.

.. S Vistami jsem v celku spokojen, stejne jako s 2000 nebo xp, az na ikony pro site.


tak si myslím, že máš o hodně víc sebevědomí než zkušeností.
Timy
Profil
TSD
„A sto procent problémů zjevně původ ve "starých" softwarech nemá, viz třeba tady #8.“
Ano, sice vůbec nevíme, co kde způsobuje problém, ale proč hned neříct, že je to problém Visty.

„I kdyby toto řešilo sto procent všech problémů, připadá ti správné, když operační systém nutí vývojáře vrtat se v odladěných aplikacích, které by jinak neměly problém?“
Přijde ti něco zvláštního na tom, že programy, které byly vytvořeny předtím, než Vista vůbec vznikla a které nejsou pro Vistu odladěny, na Vistě neběží…? Znamená to snad, že když teď napíšu program, tak až ho za tisíc let pustím ve Windows Deep Space Nine Edition, tak mi tam musí běžet? o.O
DoubleThink
Profil *
Jak jsem rikal, nejvic mi vadi, ze jsem dostal image Vista DVD a nedostal jsem uz DVD s ovladaci pro vsechno mozne.
K čemu ovladače, když máš certifikovanou OEM verzi Windows, která už tím pádem má všechny v sobě? Buď rád, že máš vůbec to recovery DVD, někteří výrobci ho ani nedávají a musíš to pak řešit přes servis.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0