« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Nox
Profil
jo tak ted defrag jsem zrusil uplne. a hrka porad.... WIN defender jsem taky vypnul a hrka porad...tak co tam kurna muze jeste hrkat?!
Ty si asi docela blázen - to že si defendera vypnul znamená že předtím jel, tzn. nejel jinej firewall, takže si bez firewallu...za chvílu tě sežerou viry;)
A taky nevim proč vypínat defrag, je to užitečná funkce

Chápu že to možná není úplně příjemné, každopádně bych kvůli tomu určitě nevypínal podobné funkce

Sice to vypadá, že zabírají třeba 1,5GB, ale je to hlavně cache. Kdyby nějaký program chtěl paměť, kterou zabírají, tak se uskromní.
Přesně tak....spíš je to tedy naopak výhoda a zrychlení
suky
Profil
souki
Uvědomuješ si, že XPčka jsou 8 let starý systém?
Mel si nekdy na svem PC Visty?
souki
Profil
WWW
Když hrká, tak ho nech hrkat. Ono ho to třeba přejde. U vist víc než u čeho jiného platí, že není dobré se v nich vrtat. Všechno (až na správu uživatelských účtů, která je pro ne-BFU uživatele na zabití) je nastavené dobře a funguje to bez problémů. Když v tom začneš šťourat a vyrábět si z vist xpčka, tak k problémům asi brzo dojdeš.

TSD
připadá ti správné, když operační systém nutí vývojáře vrtat se v odladěných aplikacích, které by jinak neměly problém?
Pro desktopy neprogamuji (tak max. v javě a tam se to neřeší). Ale onehdá jsem se bavil s kolegou, který mi občas vyvíjí desktopové utility, právě o tom, že klientům budeme cpát visty a zda bude náš sw ok. Odpověď byla zhruba: "visty akorát trochu změnili zabezpečení, takže se hůř ničej. Když se to ale programuje tak jak má, tak je tam všechno kompatibilní". A bylo. Žádný nový realese nebyl třeba - a přitom to byly programy, které prohledávaly registry a dělaly jiné poměrně nestandardní věci.

suky
Mel si nekdy na svem PC Visty?
Mám je asi 3/4 roku. Stále stejná instalace. Na klientské počítače, které obsluhují různí BFU je dáváme taky a je to parádička. Vzdálená správa, blokování BFU aby nic nezničili a přitom je systém nijak zásadně neomezuje.
WWW
Profil *
SOUKI:

zrovna jsem vstanul, zapinam notas, dostavam se do windousu na plochu a nedelam nic. HDD hrabe, merim to, presne 7 minut. takze panove 7 minut presne. pak totalne prestane a vsechno ztichne.jak vetrak, tak hdd a vsechno jede bezproblemu. Souki mel jsi zajimavy poznatek, ze asi fakt neni dobre se do vist hrabat.taky to teda delat nebudu. vsechno mi totiz bezi bez problemu. WIN DEFENDER jsem opet zapnul, pro jistotu, ale defragmentaci jsem vypnul....
takze chlapi rikate, ze sedmiminutove hrabani HDD po startu je u vist normalni jo?
WWW
Profil *
NOX:

defender jsem opet aktivoval... :-)
peta
Profil
TSD
Mno, ony prinasi neco noveho. Treba funkcnost na novych 64 bit procesorech. plus dalsi veci. Zkus a uvidis.

DoubleThink
Presne od takoveho dodavatele bych si to nekoupil prave kvuli tomu, ze ikdyz si to umim udelat sam, musel bych to dotahnout tam. Zajistit odvoz tam a zpet, cekat par dni, ...

souki
"Když v tom začneš šťourat a vyrábět si z vist xpčka, tak k problémům asi brzo dojdeš. "
Funguje mi to bez problemu.

WWW
S tim defenderem, to urcite nevypinej, pouze nastav kontrolu Xware na mene casto. Ja tam mel praji ten defrag nejaky antivirus. Casto si tam uzivatele instaluji skype a podobny smejd, co se spousti ikdyz ho nepotrebuji.
"HDD hrabe, merim to, presne 7 minut."
:) tak od zapnuti vypinace po moznou praci s plochou mi to trva asi 20-30s. Po teto dobe vse vicemene ztichne, jak rikas.
Vetsinou, kdyz hrabe HDD, tak v procesech a opet upozornuji, ze musis prepnout na vsechny nejen uzivatelske, skace u CPU obcas vetsi hodnota. Co kdybys poslal screenshooty?
7 minut je doba celkem v pohode a nevidim v tom problem. Zrejme se pousti antivirova kontrola. Neproveruji se treba updaty?
WWW
Profil *
PETA:

nevim co je duvodem hrabani. jestli nejake aktualizace, nebo, zbytecne sluzby. prvni jsem myslel, ze probiha nejaka analyza disku, ale co ja vim....screenshoty poslat muzu...ceho chces presne?
souki
Profil
WWW
Pořád jsi čerstvě po instalaci... Může se stahovat windows update nebo cokoliv jiného. Když hrabe, ať si hrabe. Asi má důvod :)
WWW
Profil *
PETO,tak jak s tema screenshotama?
Mike8748
Profil
V pripade vist je nejcastejsi duvod hrabani disku sluzba SearchIndexer, pro zrychlene vyhledavani souboru v urcitych oblastech disku

Pokud nepouzivate vyhledavani souboru prez pruzkumnika, tak sluzbu muzete v pohode vypnout (pres ovladaci panely, nastroje pro spravu)
WWW
Profil *
MIKE: diky za radu, mam visty v cestine...muzete mi poradit podrobneji kroky? takze: ovladaci panely -> nastroje pro spravu -> a ted tam je vice moznosti na co kliknout, napr. konfigurace systemu, planovac uloh, planovac udalosti atd... co mam vybrat?diky
Ghosting
Profil
Ja mel s Vistou jen problemy. Taky po startu stale jede HDD, system nabiha cca. 10 min, je to proste hruza. Zlaty XP (nebo jeste lepe Linuxi), v tech vi clovek aspon co kde a jak vypnout. a kdyz se neco pokazi vi orientacne co se podelalo.
Mike8748
Profil
WWW
v Nastrojich pro spravu zvolis Sluzby

v seznamu si najdes polozku "Vyhledavani systemu Windows"

pravej klik a Vlastnosti

sluzbu napred zastavis tlacitkem, pokud bude bezet, pak zmenit pole Typ spousteni na zakazano

potvrdis OK
imploder
Profil
Přijde ti něco zvláštního na tom, že programy, které byly vytvořeny předtím, než Vista vůbec vznikla a které nejsou pro Vistu odladěny, na Vistě neběží…? Znamená to snad, že když teď napíšu program, tak až ho za tisíc let pustím ve Windows Deep Space Nine Edition, tak mi tam musí běžet? o.O
Ano, v rámci možností by měly. Přece je nesmysl znehodnocovat už dávno udělanou práci jen proto, že Micro$oft si usmyslel, že bude zase nová verze. Pokud ovšem nejde o nějakou úplně novou technologii z podstaty nekompatibilní s předchozí. To ale není případ Windows, Vista je jen nová verze, ne úplně nový OS.
DoubleThink
Profil *
Ano, v rámci možností by měly.
Právě. Je pravda, co píše souki. Většina problémů pramení z nestandardních procedur, nevyužívajících dopředně kompatibilní metody frameworku. Někdy je to nevyhnutelné (například vypalovací sw nebo rozhraní USB modemu), většinou ale ne.
imploder
Profil
Pokud někdy vznikne něco jako Windows Deep Space Nine Edition, ve kterém nepoběží programy pro stávající Windows, pak nebude důvod něco takového používat. Hlavní důvod, proč v dnešní době používat právě Windows, je právě ten, že existuje spousta pro něj určených programů, které v něm běží a závisejí na něm. Tak mě napadá, proč si Microsoft pod sebou zpětnou nekompatibilností systému podřezává větev dominantního postavení plynoucího právě ze závslosti na windowsáckém softwaru. Vyplatila by se spíš dopředná nekompatibilita (tj. nové programy by neběžely na starých Windowsech) - ta by nutila uživatele k pořízení novější verze.

EDIT: ^ tak to jo, zas se musí odstranit někerý starý balast, jinak by to dopadlo jako, jako.... Windows :D
souki
Profil
A můžete vyjmenovat nějaký software,který pod vistami nejde? Já o tom pořád slyším, ale ještě jsem to neviděl.
Kamrádce třeba ve škole tvrdili, ať si pořídí XPčka, že pod "tím ******** systémem" nemá šanci autocad rozběhnout. Tak mi přinesla notebook, já pustil instalaci, kliknul jsem 5x Další a všechno bylo ok. Žádný problém.


WWW
Indexování nevypínej. Jestli nidexuje, tak s tím brzy přestane. A mít možnost zmáčknout win, napsat třeba jen pár písmeny co chci dělat (at je to email, program nebo dokument) a enterem to spustit je vskutku geniální.
dfrere
Profil *
http://www.joelonsoftware.com/articles/APIWar.html

Joel o tomhle problému kompatibility napsal krásný článek. Popisuje v něm, co všechno Microsoft musel u XPéček dělat, aby v něm fungovaly aplikace, které fungovaly v dřívějších verzích, ale v nové by nešly, protože obsahovaly nějakou chybu. Pochopte, vývoj softwaru v zásadě vypadá tak, že se něco napíše a pak se to ladí, dokud to nezačne fungovat. To lazení probíhá na existujících operačních systémech, takže když přijde nový, je vysoká šance, že nějaká chyba, které si předtím nikdo nevšiml, vyskočí na povrch - a čí je to chyba? Microsoftu nebo té firmy? Asi ničí - chyby prostě jsou a budou. Omezit by šly tím, kdyby tvůrci softwaru nepoužívaly příliš odvážně podivné featury existujících systémů, ale to je na druhou stranu cesta, jak získat konkurenční výhodu.

Linux má tu výhodu, že tam chyby vyskakují se změnami prostředí nenárazově, stejně jako se Linux mění průběžně.
WWW
Profil *
tak nekdo rika indexovani vypni, a druhy nevypinej. tak co teda? pomuze vam, kdyz vam poslu screenshot probihajicich procesu?protoze verim, ze visty maji zbytecne procesy. docela me prekvapilo, ze k notasum uz nedavaji CD s windousem a driverama k notasu. jak ted k tomu prijdu ja, uzivatel, kdyz budu chtit preinstalovat visty?
Timy
Profil
WWW
„docela me prekvapilo, ze k notasum uz nedavaji CD s windousem a driverama k notasu.“
Obvykle se dává recovery CD/DVD a ovladače nejsou potřeba, nainstalují se samy.

„tak nekdo rika indexovani vypni, a druhy nevypinej. tak co teda?“
Tak to asi záleží na tobě. Když si to vypneš, disk ti bude o trochu méně hrčet a ty přijdeš o jednu z hlavních inovací Vist. Když ti to za to stojí…
WWW
Profil *
TIMY:
no dobe recovery. ja k notasu nedostal ani jedno CD,DVD. bylo mi receno, ze si primo z vist udelam zalohu, coz jsem udelal pomoci programu Acer EPowering,nebo tak nejak se to jmenuje. ale furt to neresi otazku,kdyz budu chtit preinstalovat visty, tak kde vezmu ty nove...
souki
Profil
WWW
Jo Acer :) To potom jo :)
WWW
Profil *
no snad znacka notebooku neovlivnuje hrabani HDD. a jsem s acerem spokojeny...o tom zadna. maji to prece na svedomi visty. tak se ptam, kdyz to budu chtit preinstalovat, jaky mam zvolit postup. diky
peta
Profil
dfrere
"a čí je to chyba? Microsoftu nebo té firmy? Asi ničí - chyby prostě jsou a budou."
Ze se vubec ptas?
Programovaci jazyky pod win vyuzivaji MS knihoven. Pokud je chyba prave v ni, jakoze zatim vzdycky byla, pak je odpoved jasna :) Pripomenu jen nedavne prepisovani pameti v cizi oblasti nez kterou si program rezervoval u starsich win za urcitych kritickych situacich, kdy se mel program ukoncit nebo pozadat o novou pamet.

WWW
To rekni v prodejne, co my s tim?
Ja osobne bych takovy pocitac nekupoval. Bohuzel jsem dostal ten s Vistama, ale aspon s DVD. Budu tedy predpokladat, ze komponenty notebooku jsou zahrnuty v instalacnim balicku a nebudu je muset pro Visty dohledavat.

screenshoty jsem myslim napsal, ze se seznamem vsech spustenych programu. Vice, protoze tento seznam je minimalne na 2 stranky.

Ghosting
"Taky po startu stale jede HDD, system nabiha cca. 10 min, je to proste hruza. Zlaty XP"
Hjustne, asi mate problem. Jak pisu, mne to nabehne do 20-30s. Z rezimu spanku do 2-5s, ikdyz tu mam teda super bosackou samolepku MS, ze by ten rezim mel naskocit do 2s.
A to nabehne ne jen, je se objevi posledni obrazovka, ale myslim tim, ze v podstate prestane zarit, jen sem tam poblikava a je mozne s tim okamzite pracovat.
(Tez mam samozrejme nastaveneho uzivatele bez hesla pro autoprihlaseni, aby to nezdrzovalo.)
Zrejme to bude tim, ze jako spravny MS nenosis MS tricko, nemas MS hrnicek, nemas vylepenou licenci a nemas krabicku od win na stole i s priruckou pro uzivatele. Hold, samam z tebe nebude, jen bezny nemocny domorodec.
WWW
Profil *
tak restartoval jsem notas, spustli spravce systemu a zde jsou screeny: [/url] , [url=http://www.notasek.wz.cz/2.jpg] , [url=http://www.notasek.wz.cz/3.jpg][/url] vite ktere procesy jsou treba zbytecne?diky
WWW
Profil *
tak jeste jednou:

[url=http://www.notasek.wz.cz/1.jpg][/url]
[url=http://www.notasek.wz.cz/2.jpg][/url]
[url=http://www.notasek.wz.cz/3.jpg][/url]
WWW
Profil *
sakrys....

01
02
03
Lexter
Profil
Vist se nijak nezastávámm jsem linuxák, ale živě si pamatuju na: Jéžiši, jak můžeš miít xpčka? Ten hnus, co na něm nic nejede, všechno je jinak atd... A teď jsou to ty zlatý xp. Nebude to trvat dlouho a každej z kdo nebude mít vistu bude ..... :).
dfrere
Profil *
peta: Kdyby ses mrknul se do toho odkázaného článku, našel bys tam konkrétní příklad toho, jak SimCity chtělo používat uvolněnou paměť. ("jakoze zatim vzdycky byla" => Nepravda, nalezen protipříklad.) To tenkrát nové Windowsy hlídaly a je to správně, nehlídání je bezpečnostní chyba. Zároveň ale docela chápu, jak něco takového programátoři SimCity přehlédli. Neřízené jazyky jsou hnus. :-)
WWW
Profil *
chlapi. kdyz se to chystam zformatnout notas a prejit na XPčka, tak kde muzu postahovat drivery na netu na ty XP?diky
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0