21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
yFang
Mám div s overflow:scroll;, jak mám udělat, aby se po načtení stránky odroloval obsah toho divu na konec?
kletely
yFang
Neviem čo to to potrebuješ:
<html>
<head>
<meta http-equiv="refresh" content="0;url=o.html#zalozka">
</head>
<body>

</body>
</html>
     <div style="overflow:scroll; height: 600px; width: 100px;">
    text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<b r>text<br>text<br><br>text<br>
    text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<b r>text<br>text<br>text<br>text<br><br><br>
    text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<b r>text<br>text<br>text<br>text<br>
    text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<b r>text<br>text<br>text<br>text<br><br>
    text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>text<b r>text<br>text<br>text<br>text<br>text<br>v
    text<br>
     <a name="zalozka">sss</a>
     </div>
peta
kletely
To muze ale nemusi byt dobre reseni :)
content="0;url=o.html#zalozka"
Znamena, ze se ti bude stranka obnovovat stale dokola.

yFang
viz kletely jednoduche reseni
ale jeste by ho spis chtelo doladit javascriptem. Pripadne vynechat cast s META refresh a upravit odkazy na krizky stranka.htm#...
Měsíček
"ale jeste by ho spis chtelo doladit javascriptem. "

Pročpak házet Javascript tam kde není důležitý? :)
kletely
peta
Ja viem, ale nešlo mi to javascriptom :)
Yuhů
meta přesměrování je mnohem větší šílenost než malý javascript. Já bych to řešil třeba tak, že bych na konec toho prvku dal nějaký aktivní prvek (dá se skrýt) a poslal na něj focus. Např:

<a href="#" id="zalozka">x</a>
</div>
<script>
document.getElementById("zalozka").focus();
</script>
Měsíček
Copak se ti Yuhů nelíbí na META tagu refresh? Mohl by jsi mi prosím objasnit nevýhodu tohoto řešení?
kletely
Měsíček
No najväčšia nevýhoda je to že sa to obnovuje stále dokola.
Yuhů
Copak se ti Yuhů nelíbí na META tagu refresh? Mohl by jsi mi prosím objasnit nevýhodu tohoto řešení?

Například že prohlížeč znovu vykresluje celou stránku.

Z formálního hlediska by měl prohlížeč tuhle věc zpracovat jako ekvivalent http hlavičky. V tom případě by za URL správně měla být absolutní adresa. To by zase zkomplikovalo přenositelnost řešení.

Vyhledávače můžou být z takového řešení na větvi (obávám se, že třeba zrovna Seznam by se mohl dost zakuckat).
yFang
Tak díky všem. Nejlepší je řešení od Yuhůa.
Jelikož mám na té stránce formuláře, tak to kletelyho řešení způsobuje problémy.
Měsíček
ok, díky za vysvětlení.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0