Autor Zpráva
MHav
Profil
Ahoj, mám jakousi představu vzhledu webu, ale nedaří se mě pomocí CSS, nechci to dělat tabulku nastylovat horní část, viz. obrázek, jde mě o to, že img vlevo na pozadí obrázek, to samé img vpravo a ten prostor mezi jako by prázdý jen uprostřed na střed obrázků vertikálně H1 název textově stránky.
Díky za radu.
Dranel
Profil
MHav
Možná, kdyby jsi to napsal srozumitelně, hned by se hlásilo více lidí... Web bude mít fixní nebo plovoucí layout? Jestli fixní (doporučuji), tak stačí IMG+IMG udělat jako jeden obrázek na pozadí. A doprostřed vycentrovat h1, který bude mít danou šířku.
MHav
Profil
Dranel
Web fixní cca 750px šířka, img + img jsem nechtěl kvůli velikosti kdyby to mělo být přes celé tak se mě zdá že by to bylo hodně velké.
tedy dva samostatné obrázky neb osamostatné pozadí nějakých divů.
Dranel
Profil
MHav
Jestli máš web fixní, 750px (nikoliv cca, ale přesně), tak si udělej jeden obrázek 750*výška_hlavičky a na něj dej ty IMG. Obrázek potom nastyluj jako pozadí do headeru.
Bubák
Profil
vertikálně H1 název textově stránky
h1 {height: 100px; line-height: 100px;} /* stejný height a lile-height */
Jsou i jiné možnosti.
MHav
Profil
Děkuji za rady, vyzkouším. Ještě nevím jak udělat abych, když koukatel má nastaveno zvětšení na monitoru, jak docílit aby mě H1 nadpis jakoby nezalezl do pravého obrázku , proste aby pomer vzdálenosti mezi obrázky a nadpisem jakoby zůstal.
Dranel
Profil
MHav
Kdo je koukatel? Zákazník? Návštěvník? Někdo s lupou? Toho, co požaduješ, docílit nelze. Tak to prostě u fixních laxoutů v horizontální rovině bývá :)
MiHav
Profil *
Dranel
Díky za radu, provedl jsem to tím obrázkem na pozadí a H1 dal doprostřed a je to myslím, Ok i při tom zvětšení se to zvětšuje v poměru vše.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0