Autor Zpráva
Bobíček
Profil *
poradí mi někdo nějaký efektní způsob, jak přenášet vytvořené grafy vytvořené v excelu do mých stránek?
zatím to řeším tak, že grafy přenesu do wordu, nechám udělat html stránku, z toho si seberu gify s grafy a tyto gify nahraju na server. což považuju za šílený ale nic lepšího neznám :-((
díky za odpověď
DoubleThink
Profil *
Napadá mě ještě PrintScreen, nebo klasické zkopírování přes schránku a vložení do nějakého rastrového editoru (což kupodivu funguje)
SuE
Profil
v excelu, tuším od 2000, lze zadat "uložit jako html ". Ten kod je humus ale udělá se ti tam složka s názvem neco jako "soubory_název toho excel souboru" a v ní jsou ty obrázky jako jpg - tak je odtud vysosej.
Ten kod, když to uložíš jako html je docela humus ale už jsem to i použila na webu, když se mi nechtělo s tím patlat do "košer" hatmatilky :-). Stránka sice měla asi 100 kb když by mohla mít tak třetinu ale bylo to rychle a účel to splnilo - byla to alternativa pro ty, kdo nemají excel, aby si mohli stáhnout xls soubor.
Bobíček
Profil *
mam w-98 a tenhle excel nepodporuje ulozeni do html (proto to tahám do wordu)
ale přes PrintScreen to takeé nechci dělat, neboť to samotné ořezávání mě nebaví a navíc bych asi "nechytil" správný rozměr, který už mám zadaný na svých stránkách.
spíše jsem přemýšlel nad nějakým "automatem", který by ten graf dokázal "vycucnout" z excelovýho souboru a já tedy pouze měnil data v grafu. myslím si, že to asi nejde ale má lenost mě nutí to zkusit zeptat se odborníků :-))

děkuji vám za rady
Blanka
Profil *
A keby si pouzil nejaky program, co orezava a kde sa da nastavit presny rozmer? Napr. MWSnap? Ja viem, ze to nie je tiez nic moc, ale ja tak robim tiez - http://www.frontintinus.sk/vysledky.php - keby som sa dozvedela nieco jednoduchsie, tiez by ma to potesilo.:-)
Blanka
Profil *
Sorry, ma byt http://www.frontinus.sk/vysledky.php.
Bobíček
Profil *
Pro Blanku:
jistě jsi četla, jak to dělám já a myslím si, že je to nejjednodušší i když stále ohavné. poptával jsem se všude možně a buď je to neuvěřitelně složité nebo to prostě nejde. btw...u těch odkazů pro rádio jsem se nezasmál...samá chvála, to je nuda :-)) caoooo
SuE
Profil
w98 ? předpokládám, že jde o verzi windows a máš office 97. Já vlastně tady taky, ale mám verzi profi, a v excelu mi to uložit jako html jde. Mám tam přímo volbu uložit jako html. Dívala jsem se i do instalačních voleb standard 97 a tam možná je potřeba doinstalovat něco jako "nástroje internetu" - v popisu je u toho přímo uvedeno, že je to por excela word na html. Musíš dát při instalaci volbu individuální (ne typická) a zaškrtnout to tam. V typické se to neinstaluje. Možná je to ono. Bohužel, tak dobrá duše, abych si odinstalovala svoje nastavené ofisy a dělala experimenty zas nejsu, takže vyzkoušet to budeš muset ty.

Jinak je možná zkratka udělat tu tabulku i graf přímo ve wordu - volba "vložit excel tabulku", nacpeš tam data, označíš a můžeš dělat graf, ten se pleskne přímo do wordu, ale to možná tak děláš, z popisu jsem to moc nepochopila :-)

Ty grafy budou asi vždycky jako obrázky, s tím asi nic neuděláš - s tím nahráváním na server
Bobíček
Profil *
Pro SuE:
tak jsem si to doinstaloval a už to můžu přímo ukládat v excelu! paráda!! je to daleko příjemnější a jednodušší, když to nemusím cpát do wordu.
díky za radu!
Yuhů
Profil
díky Sue, do dneška jsem grafy ořezával

Bobíčku, tvoje poslední souvětí zní jak z nějaké reklamy. Nikdy bych nevěřil, že to může být reálný text. LoL!
Bobíček
Profil *
hehehe...já rád dělám s excelem, ten považuju za nejlepší software, co jsem kdy viděl a to si myslím, že zatím umím tak 20% toho, co s ním lze dělat. viz - ukládání z něj do html :-)) nadával jsem si pěkně, že mě to nenapadlo...
aby nedošlo k mýlce - ukládám do něj různá data! :-DDD
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0