Autor Zpráva
starburst
Profil
zdravim. nevim jak je to možny ale mam tabulku:

<table border="1" bordercolor="black" width="650"><tr><td align="left">
<b>jmeno</b>moznost emailu ci www<!--83.208.214.132--></td>
<td align="left" width="120">datum a cas</td><td align="left" width="30">buton na smazani</td></tr>
<tr><td colspan="3" align="left">vzkaz</td></tr></table>


a jak je vidět tak mám jasne zadane rozmery ale v exploreru se mi zobrazuje pokazde jinak podle toho co di ni vlozim... pokusim se popsat problem graficky (podtržítka berte jako mezery):

---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------
l jmeno ______________________________________l 1.1.2008 20:00:45 l del_buton l
---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------
l nejaky vzkaz__________________________________________________________ l
---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------

a kdyz tam vlozim odkaz na mejl a web odesilatele tak mi to v IE udela toto:

---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------
l jmeno mail www____________ l 1.1.2008 20:00:45__________________ l del_buton l
---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------
l nejaky vzkaz __________________________________________________________ l
---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------

a kdyz tam vlozim jenom jedno (bud mejl nebo www) tak to udela toto:

---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------
l jmeno mail _____________________l 1.1.2008 20:00:45 _____________l del_buton l
---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------
l nejaky vzkaz __________________________________________________________l
---------------------------------------------------------------------- -----------------------------------------

jak je to možné když mám všechny bunky zadaný i s jejich presnou velikosti???
tabulka by mela vypadat tak jak je zobrazena jako prvni zobrazeni... a ve FF to tak je.. problem je jen v IE...
peta
Profil
starburst
"v exploreru se mi zobrazuje pokazde jinak"
v IE se dejou vubec obcas zajimavy veci :)
V prvni rade je dobre si precist vse o tabulkach na jakspatweb - html - tabulky. Az to udelas, ma smysl pokracovat. Jinak je to ztrata casu, predpoklada se, ze zakladni informace znas. Pokud ne, bylo by dobre to napsat a vsichni te na ne odkazi.

Hele, takze tabulka obvykle funguje takto:
1 - pokud tabulka je sirsi nez sirka stranky, bunky se automaticky zmensi, pokud muzou, aby se vesla tabulka do sirky
2 - pokud je v tabulce obsah bunky delsi, tak se prizpusobi opet zbytek tabulky
3 - pokud nastavis css table-layout:fixed, tak by meli zustat rozmery nastaveny na pevno
4 - pokud nastavis parametr wrap, tak by se bunka nemela zalamovat, viz problem 1 - jakpsatweb - html - tabulky
5 - pokud chces poradit se strankou, dej odkaz na stranku, kde je mozne problem videt a rekni kde a za jakych podminek se projevi. Jestli predpokladas, ze se nekomu bude chtit kopirovat kousicky kodu, ukladat, zkouset a nakonez zjistit, ze jemu to jde a tobe ne...

viz tvuj kod
<td width="120">A datum a cas</td>
<td width="30">B buton na smazani</td></tr>
A se vejde do 120px
B je tak 3x delsi nez 30px, cili tabulka se snazi prizpusobit.

Take to muzes generovat jako jednu velkou tabulku
<table>
<tr class="head">
<td>...</td>
<td>...</td>
<td>...</td>
</tr>
<tr class="body">
<td>...</td>
<td>...</td>
<td>...</td>
</tr>
<tr class="space">
<td colspan=3><br/></td>
</tr>

<tr class="head">
<td>...</td>
<td>...</td>
<td>...</td>
</tr>
<tr class="body">
<td>...</td>
<td>...</td>
<td>...</td>
</tr>
<tr class="space">
<td colspan=3><br/></td>
</tr>

Co treba misto mail, www a pod davat ikonky? Cas muzes zarovnavat doprava k tlacitku smazat a vypadalo by to trosku lip.
Mozna by tez dobre vypadalo zobrazit z toho prispevku pouze
jmeno, datum, text (tlacitko uprav, smazani)
Jmeno by odkazovalo na podrobnejsi informace jako mail. Vypadalo by to jednoduse, nepletli by se ti tam obrazky a pod.

Na jakpsatweb mi treba prijde naprosto nevyuzity prostor vlevo, kde by mohli byt informace typu editovat, citovat, datum a pod...
starburst
Profil
To Peta:
no základní informace o tabulkach samozrejme znám (ty co si psal)... tabulku sem mel nastavenou tak aby se cela vlezla na stranku a s tim jak si psal :

viz tvuj kod
<td width="120">A datum a cas</td>
<td width="30">B buton na smazani</td></tr>
A se vejde do 120px
B je tak 3x delsi nez 30px, cili tabulka se snazi prizpusobit.

tak tech 30 pixelu mi staci na to tlacitko akorat... ten obrazek ma 25x25px

šlo mi spis o to co si napsal v bodě 3 - problem je vyřešen - pro pochopeni - IE nemel zadny duvod aby se tabulka rozjizdela...a presto to delal... proto sem se na to ptal... ale pomoci toho table-layout:fixed se to vyresilo...

takže děkuji Peťovi za vyčerpávající odpověď vedoucí ke zdárnému konci:-)

starburst

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0