Autor Zpráva
Dewline
Profil *
Ahoj

nemohl by jste mi někdo poradit jako lajkovi?

Příklad:

Mám dva stejné soubory .txt ty pomocí include dávám do stránek ale mám problém v tom, že jednen .txt se zobrazí normálně a druhý se zobrazí bez háčků a čárek místo nich se zobrazujou nějaký nesmysli.

Pro vytváření jednotlivých souborů .txt používám Pspad.


Nemůže mi někdo pomoct jak na to?

Předem děkuju
vertigo4
Profil
Dewline
Zkontroluj, jestli máš oba soubory ve stejném kódování... nejspíš ne, potom změň kódování špatně se zobrazujícího souboru na kódování toho dobře se zobrazujícího. ;-)
Dewline
Profil *
Jak změním v textovém souboru kódování když v něm nemím meta tagy?
Mistr
Profil
Dewline
Jak změním v textovém souboru kódování když v něm nemím meta tagy?
Jde o uložení kódování souboru. Návod nalezneš na http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=68 681#5
Miloš
Profil
Dewline
kódování a meta-tagy jsou dvě různé věci.
Kódování znamená, jak je soubor uložen (znaky mají, zjednodušeně řečeno, svá pořadová čísla a zatímco v jednom kódování je například stopadesátým znakem písmeno , tak v jiném kódování je to třeba ). Kódování změníš v editoru, který to umí; na příklad v PSPadu v menu formát.
Každý text (nejen HTML, ale i TXT) je tzv. „v nějakém kódování“.

Oproti tomu meta-tagem pouze prohlížeči sděluješ, v jakém kódování byl soubor uložen. A je naveskrz žádoucí, abys v onom meta-tagu neuváděl kódování odlišné.
peta
Profil
Dewline
viz Milos. PSPad ma zrejme auto detekci kodovani. Vsechno auto je super pro lidi, co to nepouzivaji na praci :)
skutecny problem uvidis treba v notepad (start - programy - prislusenstvi - poznamkovy blok). Coz muze byt takove jednoduche reseni tveho problemu. Proste v notepadu das novy soubor a z PSPadu zkopirujes ze stranky obsah do Notepadu a ulozis. Pak by to melo byt vse ve spravnem kodovani win-1250
nightfish
Profil
peta
PSPad ma zrejme auto detekci kodovani.
ano, má a funguje dobře
samozřejmě má i možnost to kódování ručně změnit (položky v Menu Formát)
havs
Profil
Dewline
PSPad - Při otevření souboru je informace o aktuální znakové sadě ve stavovém řádku. V té sadě se to taky uloží, když je třeba změnit, tak Menu-Formát, zvolit charset a uložit.
Dewline
Profil *
Dáky už jsem to pochopil ale je tu mám ještě jednu otázku nejde nejak hromadne zmenit kódování pomocí makra třeba? Mám těch souborů hrozně moc.
peta
Profil
Dewline
napriklad
google.com encodingconvertor
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub4
Prevod kodovani pod Win

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0