Autor Zpráva
Lenka Hrdličková
Profil
Mám takový dotaz. Možná trochu hloupý... Zajímalo by mě na jakém principu fungují internetové časopisy (teď nemyslím ty amatérské ale třeba Dámu.cz a podobně...). Z čeho vydělávají? Z čeho platí redaktory?
Ptám se proto, že bych ráda nějaký podobný časopis založila, ale když budu chtít spolupracovníky, budu je přeci muset platit.
Poradí někdo jak na to? Umisťování reklam přeci tolik nevydělá nebo ano??

Předem děkuji za odpovědi...
halogan
Profil
Sic PC Svět nemám rád, ale koukni se na:
http://www.pcsvet.cz/reklama.php
Máš zde zajímavé ceny. Jistě, je hodně navštěvovaný, takže má hodně peněz, navíc má záštitu PSISCA. Třeba Interval či Lupa mají AFAIK vše z reklam, kterých tam někdy není málo. Cpress nyní nasadil eTarget, který také nevydělává málo, máš pod každým článkem relevantní slova, takže lidé klikají.
Nai Dzet Quiv
Profil
Z reklam, ale někdy mají i jiné výdělky (oproti reklamám velmi málo).
thingwath
Profil
Snadné živobytí to ale myslím nebude. Každý internetový magazín co znám je spojený s nějakou větší firmou či dalšími činnostmi. Ale výhodou internetového magazínu by měly být přeci jen o něco nižší náklady... Podle toho jak to sleduji je obvyklé dávat za články řádově stokoruny a to se snad z reklamy dostat dá. Ale nevím.
bojars
Profil
Azda to nie je spam (ak áno zmažte to), ale zdá sa mi, že tento článok nie je OT:

http://www.inzine.sk/article.asp?art=10831
Kajman
Profil *
Nemusí obecně platit, že ezin vydělává. Někteří to dělají jenom pro ten pocit.
mat
Profil
Kajman

někteří z nás své projetky budovali právě pro ten pocit a taky s vědomím toho, že se ten projekt v budoucnu bude moci nechat využít i komerčně... Ale je fakt, že pocit, že tvoje práce někomu pomůže a osloví jej, je k nezaplacení
Lenka Hrdličková
Profil
Já vím, já osobně bych to také dělala jen "pro ten pocit", proto, že mě to baví a láká. Ale když budu chtít někoho k sobě, pochybuji, že každý by to dělal jen pro ten pocit. Je dobré lidem za to, co umí, nějak platit. I kdyby to bylo jen stovkou, ale aspoň něco. Dát jim nějakou motivaci a ne je nechat plácat páté přes deváté jen proto, že to dělají zadarmo..... Jinak všem díky za rady.
mat
Profil
Lenka Hrdličková

máš několik možností:

1) mít tak dokonalý projekt, že jej zaštítí nějaká společnost či firma, která bude provoz hradit (velmi těžké, obávám se, že nemožné)
2) mít tak dokonalý projekt, že získáš na provoz prostředky z reklamy (velmi těžké, ale možné)
3) mít dokonalý projekt a provoz dotovat ze svého (běžné)
numero_uno
Profil *
mat
ještě bych tě (po(o))pravil :-)
1) máš 1.000.000 na pr...i - pak můžeš psát, programovat, studovat, optimalizovat, sledovat návštěvníky, programovat atd...
2) nemáš - děláš to po večerech a ten miliónek = třeba 200,-Kč/hod. * 4 hod./denně * +- 5 let .... to se zdá jako dlouhá doba (200 na hodinu je tvůj čas)
3) vykašleš se na to :-)

mě osobně dělají největší problémy body 1) 2) i 3) :-)

a) sehnat někoho, kdo to zaplatí může trvat i déle než těch 5 let
b) věřit a investovat tolik času a energie = tu energii (sebedůvěru, pevnou vůli atd...) MÍT!
c) řešení je sehnat si DOBRÉHO obchodníka - protloukám se už nějakou dobu a přicházím na to, že bavit se s "klienty" je mnohem více vyčerpávající než pak programovat

všem, kdo se chtějí "živit internetem" držím palce a přeju úspěch (i finanční)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0