Autor Zpráva
Viktor Hanáček ml.
Profil *
Zdravím, své stránky mám optimalizované pouze pro IE. No a chtěl bych nahoru vložit nějaký solidní řádek (nejlépe div) o tom, že web není jinými prohlížeči podporován. Tak mi prosím řekněte:

- nejlépe ten script nebo zápis toho onoho řádku
- nebo alespoň název pod kterým to mám googlit
- nebo alespoň sekci, kde to mám na JPW najít

Ano, já vím, že se to většině lidem nelíbí, nebo že je to stupidní to tam dávat. Nemusíte mi to opakovat...

Předem děkuji za odpovědi.
vydrus
Profil
Tohle by ti teoreticky mohlo fungovat:

<!--[if !IE]> -->
Nepoužíváš IE, seš dobrej. Explodér používaj jenom sračky!
<!-- <![endif]-->



Dělat stránky pro IE je blbost, je to srágora. Nahráváš snad Microsoftu bo co?
Viktor Hanáček ml.
Profil *
Proč by to měla bejt blbost? Vždyt IE 6&7 používá 78% lidí na světě...
Viktor Hanáček ml.
Profil *
Nooo ale přesto díky moc...
Trejpa
Profil
Viktor Hanáček ml.
http://latrine.dgx.cz/kouzlo-s-podminenym-komentarem

(A nepiš tam, že to nejde. Napiš, že to neumíš.)
Railbot
Profil
vydrus
Teoreticky to fungovat nemůže, protože podmíněné komentáře umí jen IE, logicky si to přeber. A tvá další rada je opravdu blábol, snad tě nikdo neposlechne.
Trejpa
Profil
Railbot
Teoreticky to fungovat nemůže
Prakticky to fungovat musí. Prohlížeče neznámé značky (jako jsou tyto) ignorují. Jediná chyba vydrusova zápisu je v tom, že za vykřičníkem se v podmíněném komentáři nedělá mezera. Bez ní se nápis mezi značkami zobrazí opravdu všude kromě Internet Exploreru (všech verzí od čtvrté).
Miloš
Profil
<!--[if IE]><!-->
Toto neuvidí ten, kdo má jakýkoli IE
<!--<![endif]-->

<!--[if gte IE 7]><!-->
Toto neuvidí pouze ten, kdo má IE, který je starší než 7
<!--<![endif]-->

<!--[if lt IE 7]> Toto naopak uvidí pouze ten, kdo má IE, který je starší než 7 <![endif]-->

<!--[if IE]> a toto uvidí ten, kdo má jakýkoli IE <![endif]-->
vydrus
Profil
... za vykřičníkem se v podmíněném komentáři nedělá mezera...
Překlep.
Trejpa
Profil
Miloš
U prvního příkladu máš chybu: zobrazuje mi ho Internet Explorer (7). Pro negaci používám:
<!--[if !IE]> --> není IE <!-- <![endif]-->


Vizte stránku s příklady.
peta
Profil
Viktor Hanáček ml.
To rika tva odborna studie nebo sis cislo 78% vymyslel? Vis, Opera se dost casto hlasi jako IE.
Ja osobne davam na cisla na toplist.cz - globalni statistiky, ukazuji totiz celkem realne hodnoty.

toplist.cz
Auto, moto 23.96 % 0.09 % 0.16 % 29.42 % = 54
Historie 18.12 % 0.14 % 0.16 % 43.98 % = 62
Reality 33.68 % 0.10 % 0.18 % 30.93 % = 64

statistiky ze skoly pre http://www.google.com/analytics/cs-CZ/ (visitors)
Browser Visits | % visits
Internet Explorer 26,646 62.33%
Firefox 13,898 32.51%
Opera 1,834 4.29%
Mozilla 220 0.51%
Safari 139 0.33%
Na to, ze je to statni organizace se to napadne shoduje s toplistem.
Neco podobne bude i z dalsich serveru.

"Ano, já vím, že se to většině lidem nelíbí, nebo že je to stupidní to tam dávat. Nemusíte mi to opakovat... "
Si pis, opakovani, matka moudrosti :)
Takze, je to hloupe takovy radek mit na webu. Ukazuje to na neschopnost tvurce udelat dobre stranky. Soucasne to uzivatele vubec nezajima, informace navic, atd...
Jako bys vzal solidni lekarskou dokumentaci a naplacal tam reklamy, pridal poznamky, ze takto to fungovat nemuze a ze te to ucili jinak. Koho to zajima? Koho zajima, ze misto Arial pouzil Times?
To jsou vsechno informace, ktere kdyz bude podle toho operovat presne podle ni jej jen zdrzuji. Nakonec to zahodi a dokonci operaci po svem.

mimo to neni takovy problem pridat do css podtrzitkovy hack.
width:100px; _width:125px;
Sice to nevypada nijak extra, ale v teto chvili je podstatna funkcnost.
Joker
Profil
Viktor Hanáček ml.
Proč by to měla bejt blbost? Vždyt IE 6&7 používá 78% lidí na světě...
Tohle je s prominutím poměrně hloupý argument.
Pro tvorbu webu nejsou celosvětové podíly prohlížečů zajímavé. Pro tvorbu webu jsou zajímavé podíly prohlížečů v cílové skupině, která má na web chodit.

Takže pokud předpokládám, že na web budou chodit primárně lidi z ČR, v závislosti na zaměření webu už Internet Explorer nemusí mít ani polovinu.
Například ve statistikách mého webu za květen byl Internet Explorer dokonce až na třetím místě (1. Opera 31,1%; 2. Firefox 28,0%; 3. IE 27,8% ...což samořejmě NENÍ reprezentativní vzorek ;-) )
Podle TOPlistu má IE v součtu všech verzí u nás podíl cca 57,7% a klesá.

Pro předběžný hrubý odhad podílu v cílové skupině webu pro ČR se hodí globální statistiky TOPlistu, které jsou pěkně rozdělené do tematických skupin: http://www.toplist.cz/global.html
Viktor Hanáček ml.
Profil *
78% je globální statistika od thecounter.com, na můj web chodí 88% s IE.
Viktor Hanáček ml.
Profil *
http://www.thecounter.com/stats/2008/July/browser.php
Davex
Profil
na můj web chodí 88% s IE
Jestlipak jsi náhodou návštěvníky s jinými prohlížeči nevypudil?
Viktor Hanáček ml.
Profil *
Né to né, na jiných prohlížečích se zobrazuje pouze pár mailnkých chyb....
Joker
Profil
Viktor Hanáček ml.
78% je globální statistika od thecounter.com
Mimochodem, i kdyby to bylo těch 78%, tak to je pořád strašně málo. Zkuste třeba nějaké firmě říct: "Pořádně to udělat neumíme, ale nebojte, naše řešení vás připraví jenom o 22% zákazníků"... a uvidíte, jak poletíte ;-)

na můj web chodí 88% s IE
No jasně, tak s přístupem "Když nemáš IE, táhni někam jinam" to je celkem logický výsledek.
Joker
Profil
Davex
Dobrý článek.
Napadá mě jedna poznámka mimo téma, ale podle mě zajímavá: že statistiky návštěvnosti toho jednoho konkrétního webu hrají přesně opačnou roli, než si většina lidí myslí.
Například: řekněme, že bych dělal stránky o autech a měl návštěvnost třeba 85% IE, 14% Firefox a 1% Opera. Obvyklá interpretace těch dat je taková, že bude hlavní ty stránky optimalizovat pro IE, který používá drtivá většina návštěvníků.
Ovšem podle mého názoru správná interpretace těch dat je jiná: Globální podíly v kategorii "Auto-moto" jsou IE cca 54%, Firefox 38% a Opera 7%. Proč na můj web chodí relativně daleko méně uživatelů Opery a Firefoxu, než na konkurenční weby? Závěr může být, že nedostatečně optimalizuji pro ne-IE prohlížeče a tím přicházím o návštěvníky (samozřejmě to není závěr automatický, můžu třeba zjistit, že web má prostě nízkou návštěvnost, takže třeba tři kámoši s IE dokáží s tou statistikou dost zahýbat)
Viktor Hanáček ml.
Profil *
Ale já neříkám, že kašlu na ne-IE návštěvníky. Tohle jsem nikam nenapsal! Potřebuju dát jeden řádek do stránek, a už mě všichni odsuzují, že na ostatní návštěvníky kašlu. Já ty statistiky napsal, protože mě zaskočila vydrusova reakce, že dělat stránky pro IE je blbost.
Timy
Profil
Viktor Hanáček ml.
Vydrus možná chtěl napsat „dělat stránky jen pro IE je blbost“.
Viktor Hanáček
Profil
... ale nenapsal

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0