Autor Zpráva
Dusan
Profil *
Prosim o radu ako co najjednoduchsie si vytvorim pre svoju stranku tzv. affiliate program, cize moji partneri, by si dali na svoje stranky odkazy na moju stranku s nejakym svojim kodom. Kto by sa dostal na moje stranky cez takyto odkaz by bol oznaceny pomocou cookie s prislusnym kodom. Keby si potom neskor nieco objednal, mohol by som zistit, pomocou cookie, komu za to mam vyplatit proviziu. Existuju na to nejake specialne podprogramy, alebo sa treba s tym pracne trapit?
Vdaka za radu.
Dusan
P.S. Pardón, diakritiku som si neskoro všimol
Dusan
Profil *
Nikto nevie poradiť?
Leo
Profil
Jedna moznost je do toho odkazu ze stranek partneru na vasi dat nejaky identifikacni retezec, a na vasich strankach pak zjistovat jaky je. Druha pak testovat referer, odkud clovek prisel, ale obcas se stane, ze to prohlizec neposle, resp. firewall odrizne. Kazdopadne druha moznost se trosku hur falsuje. S cookie bych si nehral, ta se da zfalsovat celkem snadno. Leo
Dusan
Profil *
Jasné, pomocou identifikačného reťazca, ako aj pomocou REFERER zistím, cez ktorého partnera sa ku mne dostal návštevník mojej stránky.

Lenže ten návštevník na prvýkrát obyčajne nič nekúpi a možno sa neskôr vráti na moju stránku už priamo, bez toho aby najskôr skákal k môjmu partnerovi. A vtedy si už niečo objedná. Mal by som teda províziou odmeniť svojho partnera, ktorý ho ako prvý (alebo ako posledný) naviedol na moju stránku.

A to sa v takomto prípade už dá zistiť podľa mňa asi len pomocou cookie. Alebo to ide aj nejako ináč? Viem, cookies sú sfalšovateľné, ale o to by sa musel postarať ten kupujúci, čo je málo pravdepodobné.

Podobné systémy sa vo veľkom používajú vo svete. Neviem či si to museli všetko sami programovať, alebo existujú na to nejaké špeciálne utility, ktoré stačí len aplikovať bez veľkého odlaďavania.
Leo
Profil
Ne, jde to jen pres cookies. No jde - prohlizece trvale cookies nemaji radi, uzivatele taky, takze to neni spolehlive, ale nic lepsiho z princupu veci neni. Poslete cookie s nastavenou dobou platnosti (expires) a priste testujete, jestli je nastavena. Leo
Dusan
Profil *
Kde sa dá o tom viac dozvedieť ako to presne urobiť. Nikdy som nič také nerobil?
Leo
Profil
A mate nejakou zkusenost s PHP? Leo
Dusan
Profil *
Žiadne PHP skusenosti. Ale zase si dokážem upraviť nejaký vzor, len je to potom zbytočne dosť pracné. Dušan
Leo
Profil
A v cem ten vas system teda jede, objednavat se prece neda pres staticke stranky... Leo
Dusan
Profil *
Klasika - html + sem tam pouzitie nejakych upravenych cudzich sluzieb, napr. na odoslanie formulara s objednávkou.... Dusan
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0