Autor Zpráva
Jackie
Profil
Zdravím, potřeboval bych pomoci s vytvořením TV Programu na stránkách. A budu rád za každou pomoc.

Já jsem si zatím převedl XML soubor pomocí takovéhoto parseru:
<?php

$parser=(xml_parser_create('UTF-8'));
function obsluhapocatecnihotagu($parser, $nazev, $atributy) {

if(eregi("TIME1", $nazev)) echo("<b>");

if(eregi("TIME2", $nazev)) echo("<!--");

if(eregi("PROGRAMME", $nazev)) echo("<p>");

if(eregi("TITLE2", $nazev)) echo("<!--");

if(eregi("STEREO", $nazev)) echo("<i>");

if(eregi("GENRE", $nazev)) echo("<i>");

if(eregi("NOTE", $nazev)) echo("<BR>");

if(eregi("IS_INAPPROPRIATE", $nazev)) echo("<BR>");

}
function obsluhakoncovehotagu($parser, $nazev) {

if(eregi("TIME1", $nazev)) echo("</b>");

if(eregi("TIME2", $nazev)) echo("-->");

if(eregi("PROGRAMME", $nazev)) echo("</p>");

if(eregi("TITLE2", $nazev)) echo("-->");

if(eregi("STEREO", $nazev)) echo("</i>");

if(eregi("GENRE", $nazev)) echo("</i>");

}
xml_set_element_handler($parser, "obsluhapocatecnihotagu", "obsluhakoncovehotagu");
function znaky($parser, $data) {

echo($data);

}
xml_set_character_data_handler($parser, "znaky");
if(!($soubor = fopen("program/data.xml", "r"))) {

die("Nelze otevřít soubor data.xml!");

} else {

while ($d = fread($soubor, 4096)) {

 if(!xml_parse($parser, $d, feof($soubor))) {

  die("Chyba XML");

 }

}
}

?>



Zobrazí se mě poté vše v pohodě, ale v tom XML souboru je program na celý týden Primy. A já nevím jak to rozdělit na jednotlivé dny + aby to samo vyvořilo odkazy na další dny :(.

Je možné, že je to složité, ale kdyby někdo věděl alespoň něco, tak mě můžete navést.
Jinak vzorový XML soubor který přes ten parser tlačím:

ZDE!
Mike8748
Profil
timhle parserem to budes mit sakra tezky

resenim je to ukladat do pole (ne rovnou vypisovat) a pak si pole setridit (funkci na trideni poli je v manualu vic nez dost)

jde o to ze ti tam chybi obsluha elementu DAY, konkretne jeho atributu, ktery urcujou jednotlivy dny


pokud mas k dispozici php5, tak lze pouzit SimpleXML, pak se znacne zjednodussi kod i ziskavani dat, a to strankovani by nebylo takovej problem
Jackie
Profil
Omlouvam se, ale jsem v tomhle takhle začátečník a ten script jsem nekde zkopčil ...
takže mi nic neříká, jak ukládat do pole (alespoň ne, jak je to myšleno)...ci ty myslis jako neznamou? :(
no jinak jsem již viděl tvuj php script zde, nešlo by to lepe s tim časem v tomto, po upraveni?
Mike8748
Profil
mno, nevim jestli ti to k necemu bude, ale muzes studovat :)

zde a zde a
zde a zde
Jackie
Profil
Dekuju moc, byl jsi rychlej :) ... k necemu urcite .. tak se na to podivam a pak napisu jak to dopadlo ... :)
Jackie
Profil
Ahoj! Popis jsem si tam dosadil sam ... ale nevim jak mam změnit aby se zobrazovalo misto monday pondělí atd. (myslim ten nadpis) a jak vedle toho vypsat datum?...pouzil jsem tvprogram5.php.... muzes mi to pls napsat?
Mike8748
Profil
zde a zde

PS: v tvprogram5 je chyba na konci u podminek pro vypisovani odkazu, tam ma byt misto <6 ma byt <8, takhle se tim doklikas akorat na patek, dal nejde. program6 je uz spravne
Jackie
Profil
JJ diky .. ta chyba me ani nevadila protože jsem to dalsi predchozi smazal a nad program jsem dal pondeli (odkaz na ?den=1) atd...

Promiň že tě ještě otravuju, ale šlo by udělat že bych měl někde jinde na webu co dava prima ted a treba 5 programu co dava hned poté?
Mike8748
Profil
zde a zde

neco takovyho? zobrazi aktualni porad + 4 dalsi

akorat to musis nakrmit spravnym XMLkem
Jackie
Profil
Hele ziram jses fakt dobrej, jak to stihas si to takhle vycucat z prstu ? :o) Čili díky moc
Jackie
Profil
Jen tak mě ještě napadlo jestli lze nejak vytvorit kód který by podle čísla týdnu vytáhl při přechodu na druhý týden daný předem nahraný xml soubor ... s nazvem treba tyden-27.xml?

Ted jsem si to udelal tak, ptze abych nemusel kvuli tomu normalnimu programu a pak mam jeste zvlast to co davaj ted upravovat soubory dva tk jsem do 1 php souboru vlozil
<?php
$source="uploads/xml/tyden-28.xml"; ?> a to jsem includoval k tem jednotlivim scriptu pro program (samozřejmě že jsem ze scriptu tu cast vymazal).

Neslo by to teda neja pres ten tyden? Dííky
Mike8748
Profil
$source="uploads/xml/tyden-".date("W").".xml";

tohle muzes pouzit pro ziskani aktualniho tydne, dalsi/predchozi tyden muzes udelat pres odkazy


nebo muzes v url predavat datum dne kterej chces zobrazit, a pak pouzit

$source="uploads/xml/tyden-".date("W",strtotime($_GET["datum"])).".xml ";
Jackie
Profil
Diky me postaci toto: $source="uploads/xml/tyden-".date("W").".xml"; ... a je fakt ze me to mohlo napadnout ze to pujde takhle lechce :) ... no co ... dik a myslim si že jsme se z tech scriptu taky neco jeste priucil :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0