Autor Zpráva
kukii_
Profil *
zdravim!
predem dekuji za pripadne odpovedi. toto tema jsem samozrejme prve hledal a tedy i nasel, ale odpovedi nebyli bud kompletni nebo jinak nedostacovali. proto jsem si dovolil tema zalozit znova - omlouvam se jestli to nekoho pobourilo a jeste jednou predem dekuji za diskuzi :o]

cil je nasledujici : co nejjednodussi skript ( html, css nebo php nejlepe bez databaze ) -> na strankach je video se zakladnimi funkcemi ( play, pause, casova osa, volume ). video by melo mit volbu kvality ( malou a pak 1024x768 ) ( predpokladam ze to se resi 2ma videi : ). a hlavne by melo fungovat nezavisle na kodecich, addonech a cemkoliv co ma uzivatel na pocitaci ( to je nejdulezitejsi ).

omlouvam se jestli je to zacatecnicka otazka, ale klient vlastnici winXPpro mi neotevre ani wmv (format originalne od windows) a tedy managment kodeku nepredpokladam ze zvlada. dale kvalita vide je dulezita - moznost plneho rozliseni ve kterem bylo video delane ( 1024x7xx (myslims ze to je 768) ).

jinak format videa je wmv ( z photostory for windows ) a k prevodu pouzivam SUPER c ( ale jeste plne nezvladam ).

jeste jednou dekuji.
kukii_
Axamith
Profil
Kdysi jsem to řešil na http://www.naradi-sv.cz/czech/video.php a použil jsem sw na převod mpeg do flashe (*.flv ) Převodníků je na netu hafo, už si ani nepamatuji, čím jsem to dělal. Ale flash mi připadá jako nejvhodnější formát a zápis do zdrojáku je velmi jednoduchý.

Stačí pouze vytvořit požadovaný formát video souboru a máš hotovo.
popis tagu
object
najdeš na http://www.jakpsatweb.cz/html/objekty.html#object
kukii_
Profil
díky ti! ;]
mohlo by to fungovat. přecejen flashplayer má již téměř každý. zkusim to tedy provést takto.
.. jen tak pro zajímavost náhodou nikoho nenapadá řešení, které by spusti opravdu každý? formát, který není úplně špatné kvality, ale pustíte jej i bez jakýchkoliv kodeků?

každopádně moc děkuji. tohle mi asi bude stačit pro realizaci.
měj se.
kukii_
Profil
Ale flash mi připadá jako nejvhodnější formát a zápis do zdrojáku je velmi jednoduchý.

ahoj. zkusil jsem ten flash a opravdu to bude asi nej řešení.
mám jen pár otázek, které se mi po celodenní snaze nepodařilo úplně rozřešit.
1) video se mi nechce přehrát. lépe řečeno přehraje se když stránku rozjíždím z kompu, ale po uploadu na server to nejde ( movie not loaded... )
2) jak mohu dostat pod video přehrávací lištu ( play, pause, časová osa, volume ). nikde jsem nenašel jak se to dělá, ale každý to má :o]
3) krom způsobu object jsem našel ještě embed. jak jsem se dočetl, tak je prý zastaralý, ale také píšou že jde o tvrdé vsazení a nezáleží prý pak jak co má uživatel. neni tedy lepší použít ten, že to bude fungovat všude bez ohledu na nainstalování flashe nebo povoleným object?

díky za odpověď. ještě budu hledat. napíšu když najdu..
kukii_

video má 150mega
kod:

<div align="center">
<OBJECT standby="Vyčkejte, prosím.." classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://active.macromedia.com/flash2/cabs/swflash.cab#version =4,0,0,0" WIDTH="640" HEIGHT="480">

<PARAM NAME="movie" VALUE="video.swf">
<PARAM NAME="play" VALUE="true">
<PARAM NAME="loop" VALUE="false">
<PARAM NAME="quality" VALUE="high">
<PARAM NAME="scale" VALUE="noborder">
<PARAM NAME="devicefont" VALUE="true">
<PARAM NAME="bgcolor" VALUE="#000000">
<PARAM NAME="wmode" VALUE="opaque">

<EMBED src="video.swf"
play="true"
loop="false"
quality="high"
scale="noborder"
devicefont="true"
bgcolor="#000000"
width="640"
height="480"
wmode="opaque"
type="application/x-shockwave-flash"
pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer">
</EMBED>

</OBJECT>
</div>
kukii_
Profil
tak stále se mi to nepodařilo. zkusil jsem to i jen přes embed a nic. firefox nic nenačítá, explorer načítá, ale v půli nedonačítá ( progress bar načítání stránky dál nepostupuje ). nerozumím čím by to mohlo být.
kukii_
Profil
zdravim! tak jsem snad našel řešení. místo typického flash souboru ( swf ) jsem použil flv. zdá se, že má kvalitnější obraz. jako flash přehrávač jsem si stáhl
JW FLV Media Player a kód který se umístí na stránky jsem si vygeneroval na JW Media Player setup stránkách. v adresáři s videem musíte mít i ostatní soubory ze staženého filu ( které přesně se dočtete hned na začátku readme ) a odkazovat na soubor se musíte v kódu přes celou url ( tedy i s http, www, etc. - ne jen cestu soubory ), protože jinak to video nenajde.

zkuste to. mě to fachá. jen je hloupé, že pak asi moc nemůžete říct že to ovládáte, protože jde fakt o hloupý dosazení skriptu. fakt je ale, že ostatní způsoby ( object, embed, etc.. ) mi moc nefachali a nedařil se mi tam dostat ten play bar.

tak gl..
musicstudio
Profil
pro kukii
Zdravím. Také řeším podobný problém s přehráváním videa na stránkách. Dosud jsem to řešil pomocí souborů wmv, ale jak to sleduji, více méně se hodně přechází na flash video. Tak bych to také rád zkusil, akorát jsem z toho naprostý jelen.

Psal jsi, že jsi to přehrávání vyřešil. Byl bys ochoten mi poradit jak na to? Mám k této problematice více otázek, byl bych rád, pokud bys mohl poradit, nebo někdo jiný. Nejlépe přes email. ozvi se mi na email: music.studio@volny.cz. Předem dík.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0