Autor Zpráva
santo
Profil
Obrazek by se mel zobrazit, ale kdyz by si ho chtel nekdo ulozit, neslo by to (nebo by misto danyho obrazku ulozil nejakej blank soubor). Netusi nekdo? Nejlepe nejaky jednoduchy zpusob. Diky!
quinux
Profil
santo
NEEXISTUJE! Řešilo se to tu už ve stovce vláken, stačí hledat. Je-li tvůj obrázek tak strašně cenný, tak jej nezveřejňuj.
santo
Profil
Nejaky postup existovat musi. Videl jsem to na hodne strankach. Cenny nejsou, jen chci zakazat jejich stahovani, to je vse - at to omezi jejich sireni (samozrejme mu nezabrani, ale omezi). Je to celkem bezna praxe. Maj to treba na IMDb - viz napr.: http://www.imdb.com/media/rm2303038976/nm0000246
Mam pocit, ze se to nekde resilo tak, že ten obrazek byl jako pozadi v tabulce a na nem se zobrazoval prazdny obrazek (blank.gif). Nebo tak nejak. Ale zpusobu bude asi vic... Urcite tu nekdo bude vedet.
Miloš
Profil
Například můžeš přes pobrázek napozicovat jiný – průhledný.
Nebo můžeš javascriptem odchytávat pravé tlačítko myši (zákaz kontextového menu).

Všechny tyto zákazy jsou ale finálně na h…, protože stačí uložit kompletní webovou stránku a obrázek je doma.
Zkrátka se smiř s tím, že absolutní znemožnění neexistuje; jakmile jednou obrázek dorazí do prohlížeče, je zkrátka stažený, nakešovaný…

A pokud jde o (v konečném důsledku zbytečné, protože nefunkční) omezení – lidé nemají rádi, když z nich děláš blbce; za blbce budeš leda ty.

Jediné, co můžeš pro ochranu obrázků udělat, je znehodnocení vodotiskem, resp. vodoznakem (zeptej se strejde Gůgla).
vydrus
Profil
stačí uložit kompletní webovou stránku
Nebo jdou prostě ve FF zobrazit informace o stránce a v kartě Média můžeš kopírovat jako nějakej kopyrajtr. Viz zde:

(Komprimováno a zmenšeno kvůli velikosti)


lidé nemají rádi, když z nich děláš blbce
To mě taky štve, když nějakej chytrolín si myslí, jak mě převezl a že si nic nestáhnu. Například si rád hraju při brouzdání netem s myší a rád označuju text a obrázky (např. chci zjistit, co je obrázek a co ne atd.), a dost mě naprudí, když to někdo blokuje. Pak většinou rychle vypadnu.
Miloš
Profil
A Opera se vůbec nenechá přečůrat:

 
santo
Profil
Jak uz jsem psal, mne nejde o absolutni znemozneni (kdyz si nekdo ty obrazky stahne, tak se nezblaznim), ale aspon castecny. Jinak duvodem toho zamezeni neni delat z nekoho blbce :), ale aspon castecne zamezit sireni danych obrazku (nevidim na tom nic spatneho, jako autor tech obrazku mam na to plny pravo). Vim, ze se najde par lidi, ktery si je budou umet stahnout, ale vychazim z toho, ze vetsina navstevniku se nebude snazit neco obcuravat nebo to ani nebude umet.

"Například můžeš přes pobrázek napozicovat jiný – průhledný."

A to se dela jak? :)
peta
Profil
santo
Cemu nerozumis ze slova NEEXISTUJE ?
Obrazek, ktery je na webu ti stahne www prohlizec. Tomu se rika, ze je obrazek stazeny. A ty se ptas, jak tomu zabranit? Odpoved je stadna, nedavat na web.
S tim, co uz mas na disku si muzes delat, co je libo.

videl jsem to na hodne strankach...
Videt si mohl, dej seznam stranek a dame ti seznam nejmin 10ti zpusobu, jak ten obrazek stahnout.

Jestli jsi nevidel treba toto, spis:
http://menicko.cz/
<body oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">
To je zpusob, jak javascriptem zakazat prave tlacitko. Ale to neresi tvuj problem.
* V prohlizeci se da zadat Soubor - Ulozit stranku - uplna HTML
* V prohlizeci se da JS vypnout. Treba v menu moznosti - bezpecnost - zakaz javascriptu / aktivniho skriptovani
* V prohlizeci se da zobrazit seznam souboru na strance, viz vydrus
Jake dalsi zpusoby, ktere se nedaji zakazat chces jeste jmenovat? :)

Jediny zpusob je dat do obrazku vodoznak, cili prodat dat pres obrazek neco polopruhledne nejlepe nestejne barvy. Primo do obrazku. Tim ten obrazek castecne znehodnotis.
A druhy, uz jmenovany, proste tam obrazek nedavat.

Taky mam jeden obrazek, co jsem nasel :)
	   ("`-/")_.-'"``-._
	    . . `; -._    )-;-,_`)
	   (v_,)'  _  )`-.\  ``-'	KOCICKA, MNAUUU :)
	  _.- _..-_/ / ((.'
	((,.-'   ((,/
santo
Profil
peta: Asi jsi necetl muj posledni prispevek pozorne :) Vetsina lid, ktery chodi na internet tohle nevi a neumi. Jde mi tedy pouze o tuto vetsinu lidi :)

Ad "Například můžeš přes pobrázek napozicovat jiný – průhledný." - Mne tohle zajima spis ze zvedavosti, protoze bych se to rad naucil. Takze cilem tyhle diskuze neni, jakymi zpusoby lze stahovani obcurat :)
Bubák
Profil
Nauč se potřebné věci, HTML a CSS. Až to budeš umět, tak budeš vědět, jak na tyhle ptákoviny. Kdybys měl znalosti HTML a CSS, tak z popisů, které jsou tady, by sis dal kódy dohromady.
Joker
Profil
santo
Vetsina lid, ktery chodi na internet tohle nevi a neumi. Jde mi tedy pouze o tuto vetsinu lidi
Jo. Většina lidí neumí obejít protikopírovací ochrany u filmů a her. Stejná logika vede vydavatele filmů a her k investování milionů dolarů do protikopírovacích ochran.

Lepší je ale dělat raději něco užitečného ;-)
Miky
Profil *
Jako sám jsem měl třebas daný kód na pravé tlačítko co tu byl dřív na stránkách, ale na nové stránky to nehodlám dávat jelikož jak ti každý řekl, neni to k ničemu jelikož se to dá vytáhnout. A jinak tohle stačí dát do seznamu a odkazů najdeš moře, ale většinou se to obejde a nebo docílíš toho, že ti na web nikdo chodit nebude. Když nechceš aby si něco stáhli tak to tam nedávej a máš to. Jelikož většina věcí je dílo, nebo obrázek či další nalezenej na internetu. A někdo ti ho dal k dispozici tak nevím proč by si měl bejt ty zrovna ta sv....ě, které to bude se snažit zamezit?Je to fakt zbytečný věř tomu ;)
quinux
Profil
santo
nevidim na tom nic spatneho, jako autor tech obrazku mam na to plny pravo
Jako autor webu máš taky právo na ochranu HTML kódu, grafického vzhledu i textů na dané stránce - budeš taky na to vymýšlet různé ochrany, které ve výsledku ničemu nezabrání, ale budou obtěžovat slušné uživatele?
Miky
Profil *
Za prvý stejně když bude chtít uživatel tak si to stáhne a za druhý nechceš li aby si to stáhl tak to znehodnoť popřípadě vem si popravdě kolikrát jsi ty ten autor ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0