Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Potreboval by som taketo nieco:
Ked kliknem na tlacitko zobrazi sa mi obrazok. Ked sa stranka nacita este raz na tom istom pocitaci a klikne sa na to tlacitko zobrzi sa obrazok, ale uz len dajme tomu na 1 min. Viac krat sa tento obrazok nemoze dat zobrazit. A este ak sa to bude dat tak aby sa dalo zablokovat tlacitko PrintScreen. Stranka nebude ulozena na serveri, ale na pocitaci. Da sa vlozit obrazok do stranky zdrojovym kodom obrazku, a nie klasicky: <img alt=""
src="...
Proste aby sa neulozil ako jpg v compe. Budem rad ak sa bude dat urobit aspon nieco z toho.
Dik
Leo
Profil
Jestli je vasim cilem zabranit tomu, aby si lidi neulozili obrazek, ktery jim prohlizec zobrazi, tak je to snaha predem marna, marna, marna... Leo
Anonymní
Profil *
No tak aspon nieco. pls
Acci
Profil
zobrzi sa obrazok, ale uz len dajme tomu na 1 min.
Šlo by to udělat JavaScripet, ale obrázek se stejně stáhne, takźe ho má uložen na svém počítači va cache prohlížeče

zablokovat tlacitko PrintScreen
To nejde. Pak by nám autoři webů mohli zablokovat používat myš nebo klávesnici.

a sa vlozit obrazok do stranky zdrojovym kodom obrazku, a nie klasicky
Nevím, k čemu by to mohlo být dobré
mgiel
Profil
myslim ze ten kdo by vymyslel dokonaly ochranej system proti kopírování obrázků,textu a pod ...byl by v balíku.

no myslim ze tohle jen tak nepujde, mozna muzes zamezit lamam aby neco skopirovali,ale zkusenejsi kdyz neco chce tak si to stáhne. Bud si celej web zahesluj , nebo to na net nedavej ...coz je asi reseni jak zabranit kopceni.
Andy Cawt
Profil
Pozri si túto stránku.Tie väčšie obrázky sa skopírovať dajú, ale neskúsení užívatelia by sa na to vykašlali, ako by mali prísť na to, ako sa to dá skopírovať.

Niektorí tvorcovia tiež používajú finty ako, keď chceš kliknúť pravým tlačidlom a skopírovať si obrázok vyhodí ti tam alert a niečo ti tam napíše. Nevýhody sú také, že keď dlhšie necháš kurzor na obrázku, automaticky sa dá skopírovať a všetko sa ukladá do pamäte PC.
Blax
Profil *
http://195.245.209.167/cio/data/cio/0456-1/0456-1-005.html?layer=co_ra str&map=c:/ms4w/apps/cio/data/cio/0456-1/0456-1-005.map&program=http:/ /historickemapy.cuzk.cz/cgi-bin/mapserv.exe&map_width=600&map_height=4 00.

tohle mi prijde, ze se dokonalosti znacne blizi, jedine co semi povedlo je print screen, vzhledem k rozliseni je nepouzitelny
Bubák
Profil
Blax zase se musím smát:

Nepovedlo se mi sem vložit obrázek, nemá koncovku, odkaz na něj by měl projít:
mapa
Blax
Profil *
tos toho moc nepredvedl, to je stejnej mizernej vysledek jak print screenem. jde o to dostat z toho ten mapovej list celej v puvodnim rozliseni a bez vodoznaku, proste tak jak je na serveru
Bubák
Profil
Tohle posílá server na prohlížeč. Jaký obrázek je v prohlížeči, takový se dá uložit.
Joker
Profil
Anonymní
Ked kliknem na tlacitko zobrazi sa mi obrazok. Ked sa stranka nacita este raz na tom istom pocitaci a klikne sa na to tlacitko zobrzi sa obrazok, ale uz len dajme tomu na 1 min. Viac krat sa tento obrazok nemoze dat zobrazit.
Možná by šlo pomocí PHP a Javascriptu, ale bylo by to strašně krkolomné řešení se spoustou vedlejších efektů, jako třeba že hodně lidem se obrázek nezobrazí vůbec a podobně.

A este ak sa to bude dat tak aby sa dalo zablokovat tlacitko PrintScreen.
Možná to zkusit událost onkeydown, ale spolehlivě to stejně neuděláte

Stranka nebude ulozena na serveri, ale na pocitaci. Da sa vlozit obrazok do stranky zdrojovym kodom obrazku, a nie klasicky: <img alt=""
src="...

Nedá. Ve chvíli samotného zobrazení toho obrázku už je obrázek uložený v počítači klienta. Jakýkoliv boj proti jeho uložení se dá shrnout takhle: Je to marný, je to marný, je to marný!

Vykašlete se na to, dejte si na web text "Upozorňujeme návštěvníky, že kopírování obrázků z tohoto webu je porušením autorských práv!"
Taková ochrana je jednoduchá, bezproblémová a přibližně stejně účinná jako většina toho, co byste vymyslel.
Joker
Profil
Blax
Jde o to dostat z toho ten mapovej list celej v puvodnim rozliseni a bez vodoznaku, proste tak jak je na serveru
Ne, jde o to dostat to, co vidíte v prohlížeči. Co je na serveru, to nevidíte. Co když na serveru ani žádný takový obrázek není?
Bubák
Profil
A este ak sa to bude dat tak aby sa dalo zablokovat tlacitko PrintScreen
Jsou prograny, které zachychují obsah obrazovky třebas po nastavené době, nebo ve zvolelém intervalu.

Upozorňujeme návštěvníky, že kopírování obrázků z tohoto webu je porušením autorských práv!
Není. třebas pro osobní potřebu si můžu stáhnout jakýkoliv obrázek.

Na ukládání "nestáhnutelných" obrázků v 1. kole používám Operu, Dám uložit stránku i s obrázky. Pak prohrabu složku.
Pokud výjimečných případech selže, používám Firefox: Nástroje > Informace o stránce, Média . . . obrázky jako na dlani :o)

<ot>
Jednou jsem koupil ve slevě klávesnici, doma jsem zjistil, že nefunguje klapka PrtintScreen, tak jsem ji příští den byl vyměnit s tím, je to je ta nejdůležitější klávesa ;-)
</ot>
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0