Autor Zpráva
NPet4P
Profil *
Ahoj, dost jsem se o prázdninách nudil a tak jsem se pustil do vytváření třídních internetových stránek... jsou téměř hotové, jen jsem v jedné z posladních fází narazil na dosti zásadní problém... Na stránce mám vedle menu také sekci aktuality, ktere by se měli zobrazovat příspěvky psané adminy, vždy jen pár řádků a datum, ale uvědomil jsem si, že by se musely při aktualizaci, opravovat ve všech soubrech zvlášť a tomu chci předejít, myslíte že je nějaké řešení, kterým by stačilo aktualizovat aktuality v jednou souboru a toto by se pak projevilo globálně, ve všech ostatních...?

K vžitý do situace přikládám odkaz na předběžnou podobu stránek... Kvarta M
Ice
Profil
php a funkce include - návod na http://polopate.jakpsatweb.cz/index.php?page=include
grimword
Profil
Pravdepodobne neumis PHP, ale muzes pouzit i tento zpusob bez jeho znalosti, tam kde chces aby se ti zobrazovaly aktuality proste vloz <? include "aktuality.html"; ?> - udelej to na kazde strance. Pote se ti na tom miste bude vypisovat soubor aktuality.html. Jenom male upozorneni, nebude ti to fungovat na tvem PC, musis to uploadnout na web s podporou PHP. (taky zmen soubor do ktereho to include budes vkladat z index.html na index.php)
NPet4P
Profil *
Děkuji, vyzkouším...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0