Autor Zpráva
Cup
Profil
Dobrý den. chtěl bych se zeptat zda si někdo (je to asi zbytečné ale jen tak ze zvědavosti) monitorujete počty kliků na odchozí odkazy a jak to děláte

já to dělám tak že mám stránku odkazy.php ke které v getu dovedu id odkazu a odkaz ... přičtu klik a hlavičkou přesměruji na požadovanou stránku ...

příklad:
<a href="odkaz.php?odkaz=http://www.example.cz&amp;id_odk=5" target="blank">odkaz</a>

ale ted sem začal číst knihu SEO v php a jaksi sem pochopil že takovýto odkaz neni nic pěknýho (co se týče vyhledávačů ) takže jak bych to mohl monitorovat jiným způsobem ... aby odkaz byl klasicky
<a href="www.odkaz.com">odkaz</a>

nebo se na to mam uplně vykašlat?

díky cup
Nox
Profil
Toto moje řešení je nejspíš špatné, ale napadlo mě javascriptem při načtení stránky přepsat všechny odkazy (klidně třeba vyselektovalé, kterým dáš třeba rel="pocitat", nebo naopak rel="nepocitat"), na tento tvar, protože boti javascript neovládají

Ale snad tu někdo přijde s lepším řešením
vertigo4
Profil
No imho nejlepší řešení je využít Google Analytics, kde se dá měřit počet kliknutí na odkaz pomoci přidání tuším onclicku do odkazu...
ic
Profil *
Onclick je hezký, nejen u Google Analytics ovšem nepočítá průchodem na jinou stránku přes kontextovou nabídku pravým tlačítkem, když chce uživatel otevřít odkaz v novém okně/záložce a že takových odchodů není málo, dneska jich je víc než kliknutí napřímo. To původní metoda je spolehlivější

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0