Autor Zpráva
starecml
mám stránku, kde bych potřeboval do sekce head nebo někam tam narvat tag, kterým bych celé stránce přikázal, aby se jakýkoliv odkaz otevřel v novém okně... jak?

děkuju
Petra
Takový tag neexistuje a otevírat všechny odkazy do nového okna je velký nesmysl.
Charlie
Maximálně to můžeš udělat přes Javascript, aby každému odkazu přidal atribut target="_blank"
ronnie
No a co přes generovaný obsah? Každému elementu přiřadit target="_blank" v CSS? Ale souhlasím s Petrou, že je to hloupost...:/
starecml
Maximálně to můžeš udělat přes Javascript, aby každému odkazu přidal atribut target="_blank"

a vy máte kód takového JS?
starecml
No a co přes generovaný obsah? Každému elementu přiřadit target="_blank" v CSS?

to mě taky napadlo, ale není možnost udělat to v css...
ronnie
A proč by to nešlo? Sice jsem tohle nikdy nezkoušel, ale fungovat by to mělo...a pokud to chteš jen na jedne stránce, tak to stačí vložit do sekce head...
starecml
abych to teda objasnil... tvořím galerii... používám na to program, který to otevírá v tom samém okně jako je řekněme přehled... je tam možnost upravit sekci head... takže jsem chtěl do této sekce vložit tag, který by to udělal...

2ronnie prosím o kod jak jste to myslel...
Charlie
starecml, píšu ti již podruhé, protože mi někteří moderátoři stále bezdůvodně mažou příspěvky do diskuse, i když občas jsou docela užitečné, jako třeba teď.

Dá se to udělat přes JavaScript tak, že projedeš všechny odkazy v dokumentu a každému dáš atribut "target" s hodnotou "_blank". Na to je funkce která se IMO jmenuje setAttribute, nebo tak nějak.

Projdi si sekci javascriptu na jakpsatweb.cz a určitě se ti to nějak podaří.
petris
Na to existuje tag <base target="_blank"> který musí být v hlavičce. Všechny odkazy se pak budou otevírat do nového okna.
Občas je to opravdu nutné něco otevřít v novém okně, doporučoval bych ale s tím co nejvíce šetřit.
Charlie
Omlouvám se moderátorům, jsem teď na IE a nějak divně mi to cachuje stránky. Zobrazila se mi stará stránka a neviděl jsem tam svůj příspěvek.

Ještě jednou se omlouvám.
starecml
Na to existuje tag <base target="_blank"> který musí být v hlavičce. Všechny odkazy se pak budou otevírat do nového okna.
Občas je to opravdu nutné něco otevřít v novém okně, doporučoval bych ale s tím co nejvíce šetřit.

děkuju mockrát... funguje to... to jo přesně to co jsempotřeboval...

fakt moc díky všem...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0