Autor Zpráva
Sylar
Profil
Zdravím,
měl bych dotaz. Na webu chci všechny stránky natahat do DB, ty stránky co obsahujou jen xHTML jsou v pohodě. Ty stránky, např. formuláře, které obsahujou i php kody includuju ale pak mam taky takové stránky kde mám 90% xhtml a pouze pár php kodů jako je např. <?php echo Date("Y"); ?> aj. maličkosti, kvůli kterým nemůžu dát celou tu stránku do db.
Zajímalo by mě jak tohle co nejefektivněji vyřešit ... jak se to dělá u ostatních stránek ? jak to řešíte vy ?

Předem díky za info
nightfish
Profil
necpat ani html ani php do databáze...
Sylar
Profil
a jak to tedy děláš ty na svých stránkách ? to když ti rozděluje větu php kod tak máš pro tu větu v DB dva sloupce nebo jak?
joe
Profil
Do databáze ukládej jen samotný obsah, tedy žádná hlavička, menu, patička apod.

Zajímalo by mě jak tohle co nejefektivněji vyřešit ... jak se to dělá u ostatních stránek ? jak to řešíte vy ?
Nejefektivnější řešení je stránky cachovat na serveru.
Sylar
Profil
To já také dělám, hlavičku, menu či patičku mám na pevno v souborech a třeba do menu.php vypisuju dotazem z DB odkazy.
Ale když mám např stránku o desíti odstavcích tak do db uložím <p>blablabla</p>.....<p>destátý odstavec</p> a když pak chci tuto stránku zobrazit, dotazem ji vyselectuji a vypíšu do šablonované stránky. Ale co mě zajímá je, když v jednom z těch odstavců bude <?php echo $nejakapromenna; ?>, tak už celou tu stránku nemůžu uložit do db že jo, a to jen kvůli tomuhle jednomu malýmu kousku php kodu, což mi přijde zbytečný

Nevím jestli jsem to předtim dobře vysvětlil co bych potřeboval ... ted už snad ano
joe
Profil
Do databáze ukládej jen samotný obsah

Tím jsem myslel, abys do db neukládal žádné PHP skripty, co by tam dělaly? Pokud to skutečně tak potřebuješ, bude pro to lepší šablonovací systém.
DJ Miky
Profil
Nejlepší bude neukládat stránky do databáze, ale do souborů. Mimo funkčního PHP to bude nejspíš i rychlejší.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0