Autor Zpráva
stepan
Profil
Prosím o radu. Mám v HTML napsanou tabulku, kterou potřebuji velmi často obměňovat, ale předělávat to vždy ručně mi přijde velmi pracné. Neexistuje nějaký způsob, jak tabulku již vytvořenou (formáty, velikosti jsou stejné) prostě aktualizuji? Původní tabulku mám standardně v excelu.

Nevím, jestli to je srozumitelné, tak ještě pro jistotu zkusím příklad. Mám tabulku se závodníky, kteří jednou za měsíc běží závod. Tedy každý měsíc jim do tabulky přibude sloupeček s novým časem. Všechny zaběhnuté časy se jim počítají do průměru a po každém závodě se změní pořadí závodníků právě podle stále se měnícího průměru.

Používám jen HTML a CSS, pokud na to je finta v jiném jazyce, budu rád i za tu. Díky
Bubák
Profil
Standardní postup je pomocí pomocí databáze s sezverového jazyka, např MySQL a PHP.

Další možnost je generovat HTML kód v EXCELu, nějak takto:
="<tr><td>"&B1&"<td>"&C1&"<td>"&D1
Pak stačí nakopírovat řádky.
Kcko
Profil
PHP a nejlepe ve spolupraci s MYSQL

linuxsoft.cz/php
linuxsoft.cz/mysql
stepan
Profil
Díky za rady, to PHP a MySQL je v tuto dobu pro mne běh na dlouhou trať.
Ale ta finta generovat HTML přímo v excelu je výborná.
Díky za ni, Bubáku.
RobertH
Profil
Zdravim,
mam stejny problem jako "Stepan" s PHP pracuji pouze ve formularich dal jsem se nedostal a s MySQL sem jeste nikdy nepracoval, ale potreboval presne to sami, tedy aktualizovani tabulek pomoci excelu. Muzete mi prosim nekdo uvest nakej priklad podle ktereho bych to mohl dat pak sam dohromady?

Predem dekuji za kazdou odpoved

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0