Autor Zpráva
Zdeněk Sejček
Profil
Zdravím!

Lámu si hlavu s jednou věcí: pracuji na webu http://www.dlubal.de/ (nekamenovat, zdědil jsem a celé komplet předělávám!) a v horní části je menu (Kontakt, Support, Uber Dlubal atd.) a celé je to jako vše na tomto webu pomocí tabulek. Snažím se udělat něco podobného pomocí CSS, tj centrovat jednotlivé položky tak, aby byly od sebe rozumně vzdáleny a navíc aby bylo možné vytvořit ten modrý delimiter. Musí to vypadat takřka stejně, to je zadání.

Jde to nějak, nebo tam budu muset nechat tabulku? Celá nová verze je v CSS, tak se mi moc nechce, takhle to na každé stránce pohnojit.

Děkuji moc,
Zdeněk Sejček
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zdeňka Sejčka:
Viz zde na diskusi:
[CSS] horizontální menu - vycentrování UL/LI
Centrování menu s neznámou šířkou

vytvořit ten modrý delimiter
Česky se tomu říká „oddělovač“.
Str4wberry
Profil
Jde to. Bude to klasické <menu>. Kromě poslední položky budou mít všechny pravý rámeček, vhodně nastavený padding a display: inline. Padding bude asi lepší nastavit pro odkaz, aby byl ve finále „klikatelný“ na celém tlačítku.
Zdeněk Sejček
Profil
Problém ale je v tom, že pokud to chci, aby se to roztáhlo na celou šířku, nejen v těch jednotlivých položkách, ale i na celou šířku, jakou nastavím ul prvku. Tabulka to řeší docela snadno, ale jak v CSS ...

Na obrázku je vidět, že tam je fixní šířka:
Str4wberry
Profil
Pro <ul> nastavíš tu fixní šířku.
Zdeněk Sejček
Profil
UL fixní šířku mít může a má, ale ty LI nesmějí, protože web má 4 jazykové mutace a musí se to pohybovat s obsahem. A jak jsem zjistil, slova stejného významu se v němčině a v ruštině hodně moc liší velikostí, že to nejde nastavit od oka pro všechny stejně. A dělat pro každou verzi vlastní CSS mi taky nepřijde ok. I když by to jistě šlo a možná že to tak zkončí.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0