Autor Zpráva
TiLK
Ahoj.

Už asi týždeň sa snažím vymyslieť design pre svoje prvé stránky. Po technickej stránke to viac menej ovládam. S problémamy dokážem umiestniť objekt tam, kam potrebujem, nastaviť pozadie, farbu. V gimpe si čo to viem aj sám urobiť. Problém je, že nedokážem vymyslieť design, ktorý by sa mi páčil.

Ako vymýšlate design vy? Snažím sa naberať inšpiráciu prezeraním cudzích stránok ale stále nie a nie vymysliť niečo dobré. Nie sú nejaké zdroje informácií o tom, ako pristupovať ku grafike? Čo sa na stránky hodí, aké farby spolu ladia, čo sa dobre číta, čo je moderné, čo je zastaralé, čo je amatérske...

Dikes.
panther
TiLK
Čo sa na stránky hodí

jen pdstatné informace, naopak se tam nehodí a je nepotřebné počítadlo, anketa atd.

aké farby spolu ladia
Zkus se podívat sem

čo sa dobre číta
dostatečně velké, bezpatkové písmo, ne moc dlouhé řádky, dostatečný line-height u odstavců

čo je amatérske
vše, co není profesionální :o)
Railbot
jen pdstatné informace, naopak se tam nehodí a je nepotřebné počítadlo, anketa atd.
Vskutku mimomístné informace, když se TiLK ptá na design.

TiLKu, s designem je to složitější. Chce to fantazii a minimálně špetku talentu. Pokud to nemáš, nedá se nic dělat. Smiř se s tím, že nikdy nebudeš produkovat pěknou grafiku. Šáhni po nějaké šabloně a uprav si ji dle svého.
panther
Railbot
bral jsem to z pohledu grafického návrhu, kde jsem zvyklý mít všechno, co na stránkách ve finále skutečně bude. Myslel jsem tím, aby se vykašlal na různá počítadla atd. Aby se takto zbytečně nesnažil zaplnit leden ze sloupců webu.
Lexter
panther
A to jich musí být víc než jeden? ;).

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: