Autor Zpráva
Amgis
Profil
Ahoj,
rád bych na stránky dal malý eshop, max se třemi položkami. Bohužel ale většina lidí a firem, co se zabývají eshopama, tak střílejí dost vysoké ceny za velké eshopy s desítkami až stovkami položek. Jak je možné vytvořit malý eshop? Prosím můžete poradit a nebo pomoct?
Děkuju
nightfish
Profil
je otázkou, do jaké míry potřebujete e-shopové řešení (admin, registrace zákazníků apod.)
nicméně možná by stačily tři produktové stránky (s případnou volbou parametrů), košík a pokladna na míru
buď se rozepište o své představě a nebo mě kontaktujte (ICQ, mail v profilu)
Amgis
Profil
Pokusím se tedy ještě specifikovat mou představu. Jde mi o to, aby jsem mohl nabídnout nejspíše jeden, ale v případě nutnosti asi 3 produkty k zakoupení na mých stránkách. Myslím přímý prodej, tudíž si nemyslím, že by byla nutná registrace, popřípadě nějaká databáze. Nepředpokládám totiž, že by to bylo nějaké velkoobrátkové zboží, je to spíše jen pro úzký okruh lidí. Jediné co by jsem rád, tak aby bylo možné platit různými způsoby. A to také kartou nebo PayPal.
souki
Profil
A co zkusit pronájem? Určitě nebude problém při tak malém počtu položek dosáhnout nízké ceny.
Amgis
Profil
Při pronájmu nepočítají s tak malým počtem...minimum bývá cca do 50 produktů a cena není zrovna malá. Třeba u vašeho odkazu je to cca 7OOO.- bez daně. to je 35tis za 5 let. Nevyjde levněji si to nechat udělat?
Amgis
Profil
A co zkusit pronájem? Určitě nebude problém při tak malém počtu položek dosáhnout nízké ceny.

A když jsem se podíval na ten odkaz podrobněji, tak to je ještě víc........
tiso
Profil
http://profiblog.textpattern.sk/clanky/vytvorte-si-vlastny-internetovy -obchod-zlio
quinux
Profil
Amgis
To co požaduješ je v podstatě jen jednoduchý objednávkový systém, který by snad ani nemusel ukládat nic do databáze, ale objednávky by jen odesílal na mail. Problémem bude trochu požadavek na platební karty, protože to už je krapet náročnější, avšak pokud by se použil zmiňovaný PayPal, tak ten má vlastní platební bránu (ale PayPal nemluví česky, takže jeho využití klienty asi nebude moc velké - záleží co prodáváš).
Jinak můžeš využít třeba nějaké opensource řešení.
panther
Profil
Amgis
pokud by sis ho chtěl nechat vytvořit, máš nějakou představu o ceně, kterou by jsi byl schopen investovat?
Amgis
Profil
panther
Nemám představu, cenu určuje tvůrce. Takže spíš očekávám nabídku.
panther
Profil
Amgis
ani mě tak nezajímala přesná cena, nýbrž cenové rozmezí, které by se mohlo sem či tam o kousek hýbat. Jestli jsme v řádech pár stokorun, pár či více tisíc.

Skutečně jen odhad, který jsi ochoten investovat, ne přesnou cenu.
souki
Profil
Amgis
Já jsem provozovatelem té služby - proto říkám, že pro takhle specifický případ půjde určitě dohodnout jiné podmínky. Zmiňovaných 7k na začátku je při vytvoření unikátní grafiky.

to je 35tis za 5 let
Pokud počítáš s tím, že se na obchod těch 5 let ani nesáhne a nechá se tak jak byl vytořený (jinak to znamená další platbu), tak se asi vyplatí nechat si to vytvořit. Ale z obchodů, které u nás jsou žádný nezůstává stále ve stejné podobě déle jak 2 měsíce.
Amgis
Profil
souki
To je sice pravda, ale u tohoto se nepočítá s tím, že by se něco měnilo....může se to stát, to nevylučuju, ale třeba za 2 roky se jen změní obrázek, jelikož by se to mohlo inovovat. Jinak jediné co se může změnit je cena. Jedná se o specifickou věc, která je úzce specializovaná.
Ale i tak děkuji za odpověď.
souki
Profil
Amgis
Pak se asi opravdu vyplatí necaht si to vyrobit. U nás se počítá s tím, že se s obchodem pořád pracuje, optimalizuje se, mění, ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0