Autor Zpráva
Szalinski
Profil
Čao, potreboval by som na svoje stranky dat niečo take aby sa ludia mohli registrovat a potom prihlasovat pod svojim nickom a heslom. Počul som že na to treba databazu MySQL.
Ale ja tej databáze nerozumiem. Nemohol by mi tu databázu niekto nastaviť tak aby sa to dalo?
Napíšem vám heslo pre prístup k databáze.
A potreboval by som pri registrácii tieto položky:
Nick, Heslo, E-mail, ICQ, vaša web stránka, Príslušnosť klanu, Vek, Stát, Mesto.
Georgík
Profil
Dobrý den.

Na to potřebujete mít základy programování. Pro databázi MySQL (je běžná zejména při freehostingu) je nejlepší přidat znalost ještě klasického (oproti SQL) programovacího jazyka PHP (asi nejlépe - nejběžnější kombinace). Pro začátek doporučuji literaturu "PHP a MySQL - Rozvoj webových aplikací" od SoftPressu. Je tam v podstatě vše, od instalace PHP a MySQL, přes trochu teorie po hotové aplikace.

Kniha je plnoštíhlá, ale netřeba ji hned číst celou. Pouze omezení uživatelů jen pro registrované nepatří mezi obtížné úkoly. Ani další rozšiřování funkčnosti není v jazyce PHP problém (oproti HTML). Snad jen si uvědomit jak pracuje http protokol (kvůli formulářům POST, GET, specialním), jaká funkčnost se dá dělat v okamžiku běhu stránky na serveru (interpret PHP a MySQL) a jaká na klientu (v prohlížeči - HTML a JavaScript), případně na obou.

Snad jsem Vám pomohl.

S pozdravem Jirka
Szalinski
Profil
A kto by mi to spravil?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0